HDP taarruzunda dikkat çeken ayrıntı: Sohbet mazeretiyle müşahede yapmış

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
HDP İzmir Vilayet Örgütü’nü silahla basarak Deniz Poyraz’ı öldüren ve daha sonrasında tutuklanan Onur Gencer ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

Cumhuriyet’in haberine nazaran, Gencer’in hadiseden üç gün evvel parti binasına uğrayarak kendini komünist kanıya sahip biri üzere gösterip, sohbet ederek müşahede yaptığı belirlendi.

Nöbetçi sulh ceza hâkimliği tarafınca tabiri alınan Gencer, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlının olay anında giydiği kıyafeti de Emniyet’te değiştirdiği, adliyeye giderken kısa şort ve terlik giydiği gözlendi.

10 MERMİYİ DE ATEŞLEMİŞ

Soruşturmada katil zanlısı Onur Gencer’in binaya girerken elinde bulundurduğu çantada, iki adet bıçak ve 200 TL para olduğu öğrenildi. Gencer’in, saldırıyı Amerikan üretimi olan Ruger marka 9 mm. tabancayla gerçekleştirdiği, şarjördeki 10 mermiyi de ateşlediği açıklandı.

3 GÜN EVVEL PARTİ BİNASINA GİTMİŞ

Katliamdan üç gün evvel HDP vilayet binasına giren Gencer’in içeri girdikten daha sonra bir parti gorevlisine “Ben komünistim. Ortanıza katılmak istiyorum. Buraya gelip gidebilir miyim. Saz kursu veriyor musunuz?” diye sorduğu, vazifelinin ise “burada saz kursu verilmiyor” yanıtını verdiği öğrenildi. Binanın çıkışında vazifeli ile karşılaşan Gencer, “Burası fazlaca kalabalık oluyor mu” diyerek sorduğu nazaranvlinin ise “Sabah 9-10 kişi oluyor” istikametinde yanıt vermediği belirlendi.

“PARA İÇİN GİTMEYECEĞİ YOL YOK”

Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nde birinci acil yardım teknisyeni iken nazaranve gelmediği için ihraç edildiği söylenen Onur Gencer’in hastane içerisinde de çelişkili hareketleri bulunduğu öğrenildi. Gencer’in belirli bir sabit fikri olmadığını söyleyen çalışma arkadaşları “Cebine para koyduğunuz vakit gitmeyeceği yol yoktu” dedi.

Soruşturma ile ilgili binanın ve bölgedeki işyerlerinin güvenlik kameralarını inceleyen polisin, olay saatine ilişkin imajları aldıktan daha sonra kayıtları sildiği sav edildi. İzmir Valiliği ise kayıtların silindiği ve bilgisayarlara format atıldığı argümanının gerçek dışı olduğunu deklare etti.