Hamza Dağ: ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan düzeyli bulmadı’

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Lideri Hamza Dağ, TVNET ekranlarına gelen Sert Sorular programına konuk oldu.

Yeni Şafak’ın haberine göre, AK Parti’nin resmi toplumsal medya hesabından paylaşılan ve çabucak sonrasında kaldırılan ‘Yalan üretim merkezi’ başlıklı çizgi sinemanın niye kaldırıldığına ait açıklama yapan Dağ, çizgi sineması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sildirdiği tarafındaki savlara da şu sözlerle cevap verdi:

“Çizgi sinemadan haberi yayınlandıktan daha sonra oldu. İzledikten daha sonra tenkitleri oldu. Animasyon stilinde bir propagandayı düzeyli bir propaganda olarak görmedi. Bize o hususta tenkitleri oldu.”

2021 Mayıs ayında AK Parti’nin resmi Twitter hesabından ‘CHP palavra üretim merkezi’ isimli bir animasyon yayınlanmış. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın çizgi karakterler olarak canlandırıldığı animasyonda bir profesörün, icat ettiği makineyle ana muhalefet partisi için ‘yalan ürettiği’ gösterilmişti.

Sıhhat Bakanlığı ile ilgili savlara ve ‘128 milyar dolar nerede?’ tartışmasına da atıfta bulunulan animasyonun sonunda “Devamı gelecek” denilmişti. Görüntü yayınlandıktan kısa bir süre daha sonra kaldırılmıştı.