GÜZEL Parti İstanbul Vilayet Lideri Kavuncu’ya yönelik akına siyasetten yansılar yükseliyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, bir yayına katılmak için gittiği Halk TV binasından ayrıldığı sırada kimliği belgisiz bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Kavuncu’ya yönelik atağa kamuoyundan ve siyasetten reaksiyonlar yükseliyor.

‘ALÇAK HÜCUM KORKAKLARIN İŞİDİR’

GÜZEL Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu da akına hayli sert reaksiyon göstererek “Bu ismi işler bumerang üzeredir. Döner eninde sonunda yapanı, yaptıranı vurur!” dedi. Ağıralioğlu paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“İstanbul Vilayet Liderimiz Buğra Kavuncu’ya yapılan alçak hücum, lakin korkakların işidir. Bu ismi işler bumerang üzeredir. Döner eninde sonunda yapanı, yaptıranı vurur! Siyaset, kirli lisana ve nefret dolu üsluba teslim olmamalı, siyaset iklimimiz bir şiddet sarmalına girmemelidir.”

‘SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM’

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Lideri toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Sn. Buğra Kavuncu’ya yönelik düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu nahoş akının fail ya da faillerinin en kısa müddette yargı önünde hesap vermelerini diliyorum” dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sn. Buğra Kavuncu’ya yönelik düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu çirkin saldırının fail ya da faillerinin en kısa sürede yargı önünde hesap vermelerini diliyorum.

— Mansur Yavaş (@mansuryavas06) August 20, 2021

‘SORUMLULAR BİR AN EVVEL YAKALANMALI’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu da Twitter’dan yaptığı paylaşımda “İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri @SBugraKavuncu’ya yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an evvel yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır” sözlerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı @SBugraKavuncu’ya yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an önce yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır.

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) August 20, 2021

‘SALDIRANDAN FAZLA SALDIRTAN ANLAYIŞTAN HESAP SORACAĞIZ’

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, hücuma yansısını toplumsal medya hesabından lisana getirdi. Kaftancıoğlu “İyi Parti İstanbul Vilayet Lideri, epeyce değerli mevkidaşım Buğra Kavuncu’ya yapılan akın da öncesinde yapılmış öbür akınlar üzere kabul edilemez. Saldıranlardan fazla saldırtan anlayıştan hesap soracağız! Sevgili Liderim geçmiş değil gelecek olsun @SBugraKavuncu” dedi.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu’ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez.
Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız!
Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun @SBugraKavuncu pic.twitter.com/8v28ob1dDE

— Canan Kaftancıoğlu (@Canan_Kaftanci) August 20, 2021

‘NEFRET TELAFFUZLARININ YANSMASI ŞİDDET HAREKETİ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR’

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır da taarruza reaksiyon göstererek ‘nefret söylemi’ vurgusu yaptı. Açıklamasında “Ne yazık ki ülkemiz siyasetinde hakim olan nefret telaffuzlarının yansıması şiddet hareketi olarak karşımıza çıkıyor. UYGUN Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu’ya Halk TV önünde yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Geçmiş olsun @SBugraKavuncu” tabirlerini kullandı.

Ne yazık ki ülkemiz siyasetinde hakim olan nefret söylemlerinin yansıması şiddet eylemi olarak karşımıza çıkıyor.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya Halk TV önünde yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Geçmiş olsun @SBugraKavuncu https://t.co/Gq0dnLtxaR

— Ali Mahir Başarır (@alimahir) August 20, 2021