Gözaltına alınan muharrir Fatih Yaşlı’dan birinci açıklama: Yazım niçiniyle sanıyordum

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Memleketler arası Alakalar Kısmı öğretim üyesi ve muharrir Fatih Yaşlı, bugün Ankara’da gözaltına alındı. Yaşlı’nın gözaltına alındığınısosyal medya hesabından duyuran Türkiye Komünist Partisi (TKP), “TKP Müşavere Şurası üyesi Fatih Yaşlı, Sol Haber Portalı’ndaki yazıları münasebet gösterilerek gözaltına alındı. Bu hukuksuz gözaltıyı protesto ediyoruz. Süreçle ilgili gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız” tabirlerini kullandı.

Yaşlı çabucak sonrasında twitter hesabından, “Adliyedeyim, bir yazı niçiniyle alındım. Birazdan bırakacaklar” paylaşımında bulundu. Sol Haber, muharrirleri Yaşlı’nın adliyedeki süreçlerinin akabinde hür bırakıldığını duyurdu.

‘BU MÜSAMEREYLE HENGAMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Hür bırakılan Yaşlı, şu açıklamalarda bulundu:

“Bir yazım hakkında devam eden soruşturmadan gözaltına alındığımı sanıyordum ancak münasebet Feyza Öznur isimli Pelikan trollünün fakir halkla dalga geçen görüntüsüne yaptığım “haysiyetsizlik müsameresi” yorumuymuş. Bu müsamereyle hengameye devam edeceğiz. Arayan soran herkese teşekkürler.

Kendisinin gelen reaksiyonlar üzerine sildiği görüntü için ben gözaltına alındım, pekala bu haysiyetsizlik müsameresi değilse nedir?”

Yaşlı, Öznur’un görüntüsünü, “BBC’nin ekonomik krizle ilgili çektiği ‘geçinemeyenler’ isimli haber dizisi ile dalga geçiyor aklınca. Pelikan’ın yalısında çekmişler görüntüyü. memlekette beşerler açlıktan, yoksulluktan intihar ediyor, bunlar da haysiyetsizlik müsameresi sergiliyor.” kelamlarıyla eleştirmişti.