Gençler Babacan’a keder yandı: Artık ümidimiz kalmadı

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, İzmir Ödemiş’te esnafın ve yurttaşların kederini dinledi. İlçe binasının açılışını yapmadan evvel sokak sokak gezen Babacan hayli sayıda esnaf ve yurttaşla sohbet etti.

Bir süt firmasında çalıştığını ve evlilik hazırlığı yaptığını belirten 25 yaşındaki İsmet Yalçın, Babacan’a “Genç olarak ümidimiz kalmadı, adalet istiyoruz. 4 saat mesaiyle birlikte 12 saat çalışıyorum. Devlet, mesai üzerinden benden vergi kesiyor.

Ben aslına bakarsanız 3600 TL brüt maaşım üzerinden vergi ödüyorum. Evleneceğim, bunun için mesai yapıyorum, devlet için yapmıyorum. AK Partili olursan işe girersin, değilsen kapı dışarı. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz” dedi.

“FİYATLAR ÇOK ARTTI”

Lise son sınıf öğrencisi Gürcan Bayraktar ise Babacan’a fen lisesinde okumasına karşın laboratuvarı olmayan ilkokul seviyesinde fiziki kurallara sahip bir okulda ders gördüklerini söylemiş oldu.

Gençlere büyük ehemmiyet verdiklerini lisana getiren Ali Babacan ise şunları söylemiş oldu:

“Batman’da genç bir arkadaşımız ‘Siz iktisat bakanıyken 20 bin lirayla düğün yapıyorduk, artık mümkün değil. Fiyatlar epeyce arttı’ dedi.

Taban ücretlinin, emeklinin, sabit gelirlinin maaşı devletin resmi enflasyonu oranda arttı. Lakin hayat o denli mi arttı. Tüm fiyatlar fazlaca arttı. Biz bu problemlerin farkındayız.”

“İNEKLER KESİLMEYE BAŞLADI”

Babacan’ın esnaf çeşidinde sohbet ettiği bir kasap yüksek yem meblağları niçiniyle ineklerin kesilmeye başladığını söylerken, taksici esnafı da yıpranan araçlarını yenileyebilmek için ÖTV indirimi yapılması gerektiğini söylemiş oldu.