‘Ey şahıs; anlat anlat…’

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
AK Parti‘nin İstanbul Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Ekrem İmamoğlu ve CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu amaç alan Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a arka arda cevap geldi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından Erdoğan’a seslendi.

Kılıçdaroğlu; Erdoğan’ın, ‘CHP Genel Lideri geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da belediyeleri kendilerine vermeleri halinde çiftçilere elektriği ücretsiz kullandıracakları kelamını verdi. Elektriğin belediyelerin bakılırsav alanında olmamasına karşın neymiş Şanlıurfa’daki taşlık yere güç üretim sistemi kuracakmış, elektriği çiftçiye parasız verecekmiş’ kelamlarına ait yaptığı paylaşımda şu kelamları kaydetti:

”Ey Şahıs, Şanlıurfa’ya önerdiğim güç modelini evvel trollerinle kapatmak istedin; baktın olmuyor kendin geldin. Bugün 1 saat kürsüde beni anlatmışsın, anlat anlat. Beni takip etmeye devam et. tekrar ediyorum, Şanlıurfa’nın taşlık yerinde güneş gücünden elektrik üretilir

KOŞ ERDOĞAN KOŞ

Erdoğan’ın söylemiş olduklerine bakmayın, o evvel konuşur daha sonra dediklerimi motamot yapar. Taban fiyat, elektrik faturaları, emekliye ikramiye, 3600 ek göstergede yapacağı üzere… Artık de bayanları ve nafakayı konuşmaya başlamış. Koş Erdoğan koş, sana daha neler yaptıracak bu Bay Kemal!”

Ey Şahıs, Şanlıurfa'ya önerdiğim enerji modelini önce trollerinle kapatmak istedin; baktın olmuyor kendin geldin. Bugün 1 saat kürsüde beni anlatmışsın, anlat anlat. Beni takip etmeye devam et. Tekrar ediyorum, Şanlıurfa'nın taşlık arazisinde güneş enerjisinden elektrik üretilir.

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) December 26, 2021

Erdoğan'ın söylediklerine bakmayın, o önce konuşur sonra dediklerimi aynen yapar. Asgari ücret, elektrik faturaları, emekliye ikramiye, 3600 ek göstergede yapacağı gibi… Şimdi de kadınları ve nafakayı konuşmaya başlamış. Koş Erdoğan koş, sana daha neler yaptıracak bu Bay Kemal!

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) December 26, 2021

İMAMOĞLU DA CEVAP VERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri (İBB), Ekrem İmamoğlu; İstanbul’a hizmet için çalıştıklarını vurgulayarak şunları yazdı:

”2,5 yılda yaptığımız yatırımlar ve hayata geçirdiğimiz projelerle İBB’de 21.500 bireye istihdam sağladık. 2024’e kadar yeni yatırımlar ve projelerle Cumhurbaşkanımızın tez ettiği sayısı, yani 45 bin kişiyi, İstanbul’a hizmet için istihdam etmek üzere var gücümüzle çalışacağız.”

2,5 yılda yaptığımız yatırımlar ve hayata geçirdiğimiz projelerle İBB’de 21.500 kişiye istihdam sağladık. 2024’e kadar yeni yatırımlar ve projelerle Cumhurbaşkanımızın iddia ettiği rakamı, yani 45 bin kişiyi, İstanbul’a hizmet için istihdam etmek üzere var gücümüzle çalışacağız.

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) December 26, 2021