Erdoğan’dan o argümanlara yanıt: Türkiye’ye saman ithalatçısı demek cahilliktir

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kağıt Fabrikası açılış merasiminde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu biçimde:

“Hükümet olarak yerli yabancı ayırmadan bu topraklarda üreten herkese sahip çıkıyoruz. Kipaş’ın bu yatırımını da destekliyoruz. Altyapı ve çalışan da dahil olmak üzere bir epeyce takviye sağlıyoruz. Firma sahibinden beklentim, ikinci etabın da bir an evvel yapılmasıdır.

Kağıt, tarih boyunca bir fazlaca medeniyetin kurulup gelişmesinde rol oynamıştır. Ekonomik olarak da büyük bir kıymettir. Ülkemizde kağıt üretim kesiminde 80 bin vatandaşımız istihdam ediliyor, kesimin katma kıymeti 20 milyar lirayı aşıyor. Kağıt sanayisinin ülkemiz için kıymetine binaen, takviyemizi artırıyoruz.

Ülkemizin salgına karşın 225 milyar dolarlık ihracatla rekor kırmasının sebebi bizim desteklerimizdir. Muhalefetin argümanlarının tersine Türkiye, ihracat rekoru kıran bir ülkedir. Bu ülkeye domates ithalatçısı, saman ithalatçısı demek hakarettir. Cahilliktir. Türkiye dünyanın en büyük 10 iktisadından biri olmaya adım adım ilerliyor. Çalışacağız, üreteceğiz.”