Erdoğan: Salgında tüm dünya küçülürken biz büyümeye devam ettik

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

“Dünyanın önemli bir bocalama devrine girdiği salgın sürecinde Türkiye olarak üretim çarklarını hiç durdurmayarak, yatırımları teşvik ederek kendimizi öteki ülkelerden ayrıştırdık.
Geçtiğimiz yıl tüm dünya küçülürken bizim büyümeye devam etmemiz bu gerçeğin en somut tabiridir. Bu yılın birinci ve ikinci çeyreğindeki önemli büyüme sayıları, hakikat istikamette gittiğimiz işaret ediyor.

Birileri, ülkemiz hangi hoş haberlerle sevinirse sevinsin, milletimiz hangi imkanlara kavuşursa kavuşsun felaket tellallığı yapmaktan geri durmuyor.

Hayatlarında bir kere bile milletle hasbi muhabbet etmemiş, devlet yönetmek nedir, memleketler arası alakalar nasıl yürütülür bilmeyen, rastgele bir yapıtları, hizmetleri olmayan bu çarpık zihniyetlilerin kestikleri ahkamların, cehaletlerini ortaya sermekten öte bir değeri yoktur. Hakikat yerinden kalkana kadar palavra dünyayı dolaşırmış.

Dün küme toplantısında CHP başkanının anayasa kelamlarını aktardım. Kılıçdaroğlu bu durumdan fazlaca alınmış. İmgelerdeki kişinin ben olduğumuz zannederek sıhhat kuruluşundan rapor almam gerektiğini söylemiş. Biz hekimlerin işine karışmayız fakat ortada vahim bir durum olduğu da ortadadır. Bize düşen, Allah şifa versin deyip kendi işimize bakmaktır. Bu zat evvelki gün, güç fiyatlarını da lisanına dolamıştı. Dünyanın dört bir yanında güç meblağlarının 5 kata kadar arttığı periyotta biz kendi vatandaşımızı korumak için her türlü fedakarlığı yapıyoruz Bay Kemal. Sen nerede dolaştığının farkında değilsin. Güçte Avrupa, dünya ne alemde görmüyor musun? Adamlar şu anda akaryakıt bulamıyor, görmüyor musun? ABD, Almanya, İngiltere akaryakıtta adeta müflis durumda. Artık kamyon sürücüsü bile bulamıyorlar.