Erdoğan: Gençlerine sırtını dönen bir milletin istikbali tehdit altında demektir

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
New York’taki Yeni Türkevi Binasında TİPKEN Vakfı heyetini kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere yönelik en ufak bir ihmalkarlıklarının olmadığını söylemiş oldu.

Erdoğan, “Terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yoktur. Bilerek ya da bilmeyerek bu yapıların ağına düşen her bir gencimizin sızısını yüreğimizde hissediyoruz. Mankurtların gençlerimizin aklını zehirlemesine müsaade vermeyeceğiz” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasında “İster DEAŞ, ister PKK, ister FETÖ olsun bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz tek bir evladımız yoktur” biçiminde konuştu.

Erdoğan kelamlarına “Bu çatı altında gayret gösteren siz kardeşlerime ben güveniyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak gençlerimize her fırsatta şu hususu hatırlatıyorum, sizler bayağı bir ülkenin evladı değilsiniz. Atanız, Sultan Alparslan, Yavuz’dur, Barbaros’tur, Nene Hatun’dur. Siz İstiklal Harbi’nde birçok destanlara imza atan kahramanların torunlarısınız. Bahadır bir milletin çocuklarısınız. 15 Temmuz gecesi, milletimiz çıplak elleriyle tankları durdurarak tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir.” diye devam etti.