Erdoğan: CHP’yle İP’in olduğu yerde inkârdan diğer bir şey bulamazsınız

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başşehir Millet Bahçesi’nde Mahallî İdareler Gençlik Şenliği’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyleki:

Gençlik Şenliğimize beğenilen geldiniz. Geçtiğimiz haftalarda hizmete açtığımız millet bahçesinde gerçekleştirdiğimiz şenliğimizin tüm vatandaşlarımıza iyi olmasını diliyorum.

Gençlik şenliğimizi önümüzdeki senelerda geliştirerek klasik hale getirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin dört bir yanından 100 bin öğrenci Ankara’ya gelecek ve buradaki etkinliklere katılacak. Gençlerimizle yaptığımız sohbet toplantılarında aslında hayli fazla ortak noktamız olduğunu gördük. Ülkemizdeki tüm gençlerimizi hem eğlenebilecekleri, hem öğrenebilecekleri bu şenliğe bekliyoruz.

‘SİYASETE GENÇLİK TEŞKİLATINDA BAŞLADIM’

Gençler gördüğünüz üzere bayanlar maşallah epeyce çabalı. Saygıdeğer hanım kardeşlerim, sevgili gençler bugün burada siyasete gençlik kollarında atılmış birisi olarak karşınızda bulunuyorum. Gökten zembille siyasete inmedim, gençlik teşkilatlarında siyasete başladım. Belediye Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı bakılırsavlerim sırasında da daima gençlere daha hoş bir dünya bırakacak işler yaptım. Düzgün ki hanım kardeşlerimle omuz omuza bu yolları yürümüşüm diyorum. Türkiye’nin 2023 maksatları demokrasi ve iktisatta problemlerimizi çözmeyi amaçlıyordu. Eğitimden sıhhate, güçten saniye tüm alanlarda kurduğumuz altyapı bize bundan daha sonraki vizyonlarımız için lazımdır.

‘2071 VİZYONUNU SİZLER ŞEKİLLENDİRECEKSİNİZ’

İnşallah ülkemizin bir daha sonraki insani ve ekonomik kalkınma eşiği olan 2071 vizyonunu da sizler şekillendireceksiniz. Türkiye en büyük gücü ve avantajını çocukları ve gençleri olarak nazarann bir ülkedir. Avrupa’nın, ABD’nin ve Asya’nın süratle yaşlandığı devirde ülkemiz nüfusunun 3’te 1’inin ergenlerden oluşması epey kıymetlidir. Gençlerimiz de hayli farklı alanlardaki başarılarıyla bizleri gururlandırıyor. Kardeşlerim vazifeye geldiğimizde seçme seçilme yaşı 30’du, bunu evvel 25’e daha sonra 18’e indiren kim oldu, biz olduk. Gençlerin seçme, seçilme yaşını biz hazırladık. Bizimle birlikte gençler 18 yaşında seçilme hakkını yakaladı, seçme hakkını yakaladı.

Kardeşlerim 2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz birinci sefer oy kullanarak siyasi irade ortaya koyacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu yahut bu parti değil gençlerimizdir. Gençlerimizin hayalleri, tespitleri bizim için hayati değerdedir. Türkiye’nin en epey üyesi olan gençlik kollarına sahip parti biziz. Geçtiğimiz 19 yılda yılda gençlerimize yaptığımız hizmetleri tek tek anlatmaya kalksak günler yetmez. Bizdilk evvel üniversite imtihanına giren her 10 gençten yalnızca 1’i kayıt yaptırabiliyordu. Gençler okul öncesi eğitimden birinci, orta ve lise düzeyine kadar her alanda emsal atılımları hayata geçirdik.

’45 LİRACIK BURS VERİYORLARDI’

Sayısız hizmeti gençlerimizin istifadesine biz sunduk. Bizim gençliğimiz imkanları ile bugünkü gençlerin beklentilerinin farklı olduğunu biliyoruz. vazifeye geldiğimizde harçlardan dolayı ıstırap var mıydı, vardı. Harçları biz kaldırdık. Burs da 45 liracık veriyorlardı… CHP’nin, İP’in olduğu yerde inkârdan öteki bir şey bulamazsınız. Kardeşlerim bu muhalefet inkârcıdır, inkârcı. 2023’e epeyce yeterli hazırlanmamız lazım. Ben sizlere inanıyorum, sizlerle 2023’te sandıkları patlatacağımıza inanıyorum. Türkiye’nin uzun yıllar boyunca sancısını çektiği yoksulluk, baskı, zulüm, hengame, çekişme üzere her biri milletimizin gücünü sömüren günleri geride bıraktık.

Bu ülkede terör var mıydı? Güneydoğu, Doğu Anadolu maalesef teröre mahkum edilmiş miydi? Artık artık terörü yok ettik. Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te yok ettik. Vatandaşlarım artık gece saatlerinde rahatlıkla sokaklara çıkabiliyor. İşte AK Parti budur, Cumhur İttifakı budur ve güçlenerek yarınlara yürüyoruz.