Erdoğan: Bir Müslüman olarak nasların gereğini yapacağız

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı tarafınca Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen 2021 İlim Yayma Mükafatları merasiminde konuştu.

Erdoğan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, “Faizleri düşürüyormuşuz! Benden öbür bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğiz. Onu yapmaya devam edeceğiz. Karar bu! Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin faiz sayılarıyla enflasyon sayıları içindeki fark 10 katı bulmuşken bizim yaptığımız sonlu faiz indirimleri bunun öne sürülen sebebi olamaz. Amerika’ya bakın Avrupa’ya bakın hepsinde durum bir felaket. Coğrafyamızda iki asırlık hengamenin gerisinde ne var ise bugünkü gelişmelerin ardında da bu vardır” dedi.

‘BİZ HAKİKAT YOLDAYIZ’

Erdoğan ”Türk lirasından 6 sıfır atılırsa Taksim de anırırım diyen köşe muharrirleri vardı diyerek “anırsalar da anırmasalar da biz gerçek yoldayız faiz zengini daha güçlü, yoksulu daha yoksul yapar kararı, bize kolay gelen bir karar değildir’ dedi.

Erdoğan, konuşmasında ‘Türkiye büyüyor. Kimse bu büyümeyi konuşmuyor. Problemler var, lakin unutmayın ki Allah’ın yardımı ve milletimizin ferasetiyle bu çabadan de alnımızın akıyla çıkacağımızdan ben kuşku duymuyorum’ diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödül törenindeki konuşmasında “George, Hans bunlar gelip de bizim Merkez Bankamızın döviz rezervini yükseltmeyecek. Biz yükselteceğiz, bundan hiç telaşınız olmasın’ biçiminde konuştu.

‘TÜSİAD’A SESLENDİ: HÜKÜMETE SALDIRMANIN DEĞİŞİK YOLLARINI ARAMAYIN

Erdoğan konuşmasında TÜSİAD’a yönelik açıklama yaptı. Erdoğan, “Buradan sesleniyorum ey TÜSİAD ve yavruları, sizin tek bakılırsaviniz var; yatırım üretim, istihdam, büyüme… Siz bunda ne yapıyorsunuz evvel onu ortaya koyun. Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın,bizimle çaba edemezsiniz’ diye konuştu.

‘BİZİM KASAMIZ BOŞ DEĞİL’

Erdoğan konuşmasında ‘bizim kasamız boş değil’ diye ekledi.

Erdoğan’ın TÜSİAD’a yönelik sert çıkışı akıllara Bahçeli’in de dün TÜSİAD’a yönelik olarak “TÜSİAD ve işbirlikçi siyasetçiler karşı çıksa da yeni iktisat programı başarılı olacaktır. TÜSİAD’ın sıkıntılı açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’la paslaşması, erken seçim dayatması, fiyat ve döviz kuru artışının siyasileştirilip istismar sınırının kurulması kararlılıkla çaba edilmesi gereken ve sessiz kalınmasının fahiş sonuçlara niye olacağı menfur bir durumdur” kelamlarını getirdi.