Erdoğan: Artık merdiven altı çalışan hukukçu olmayacak

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında ‘Artık merdiven altı çalışan yargı mensupları olmayacak. 15 Temmuz ulu direnişiyle bu toprakların fakat tıpkı biçimde elde edebileceğini cümle aleme yeniden ilan ettik. 15 Temmuz öncesindeki ve daha sonrasındaki tüm terör ataklarıyla son istiklal harbimizin sembolüdür.’ tabirlerini kullandı.

“FETÖ’ye de sesleniyorum”

Erdoğan, “Maruz kaldığımız asimetrik tehdidin en alçak tezahürü olan FETÖ’nün başlatmış olduğu darbe teşebbüslerine verilen gizli-açık takviyelerdir Ben FETÖ’ye de sesleniyorum: Çarşamba günü inşallah harika bir yargı binasını da açıyoruz.” dedi.

“Nerede acı var ise parçalanmış millet vardır”

Erdoğan kelamlarını, “Üstesinden geldiğimiz her badire, ülkemize kazandırdığımız her eser büyük ve kuvvetli Türkiye’ye giden yolun yapı taşları olmuştur. Yapmamız gereken istikrar ve inanç ikliminin sürmesini sağlamaktır. Bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez. Dünyanın her yerinde, bilhassa de bölgemizde nerede bir acı var ise, gerisinde parçalanmış bir millet, düşman edilmiş bir toplum, bütünlüğünü kaybetmiş bir yapı vardır. Bizi bu biçimde bir duruma düşüremediler ve bundan daha sonra da düşüremeyecekler.” diyerek tamamladı.