Emekli vatandaş Davutoğlu’na bu biçimde sıkıntı yandı: Markete, kasaba giremiyorum

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde vatandaşların problemlerini dinledi. 60 yaşında bir emekli olduğunu söyleyen vatandaş, Davutoğlu’na şunları söylemiş oldu:

“Ben bugün pazarıma gidemedim. Arabayı esasen sildik, meskenim kira. Bugün kiram. En makus kurallarda hiç beğenmediğin bir konut, bana kaldı 500. Üç tane çocuğum. Suyum, elektriğim, besinim. Ne yapmam lazım. Konutumda huzursuz oluyorum. Çocuğumla huzursuz oluyorum. Şu an epeyce doluyum. Benim emekli maaşım, bugün bir zenginin bir ayakkabı boyası. Benim yevmiyem 50 milyona (liraya) geliyor. niye ben mağdur oluyorum, kendi ülkemde. Çok perişanız. Ben marketime, kasabıma giremiyorum. Bir ekmeğimi alamıyorum.”

Yüzde 72 engelli olduğunu ve çalışamadığını söyleyen bir vatandaş da şu tabirleri kullandı: “Engelli maaşımda 1,800. Üç bankada icram var. Ben valiliğe, kaymakamlığa, belediyelere hepsine izah ettim, tekraren yazdım. Ben şu anda bir artı bir mesken tuttum. Eşimden ayrıldım, maddi ıstıraplardan dolayı ayrıldık. Çocuğum orada. Senden farklı oldukları için vakıf heyeti bir şey yapamıyorlar diyor. Artık televizyondan yayınlıyorlar, Ulusal Eğitim Bakanımız açıklama yapıyor ‘hiç bir öğrencimiz dışarıda kalmadılar’ diyor. Artık bunu kendim yaşadığım, bildiğim için, izliyorum. Bu işin ortasında bir iş var lakin nasıl var bilmiyorum.”

Bir öbür vatandaş ise “Sürünüyoruz biz. Yüzde 5 artırımla olmuyor. Marketlere bir bakın. Emekliler aç burada. Batırdılar ortalığı batırdılar” kelamlarıyla yansısını lisana getirdi.