Ekrem İmamoğlu: Çok kısa müddet daha sonra her şey epeyce hoş olacak

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Erzurum İkili Minareli Medrese önünde vatandaşlarla buluştu. Sıkıntı bir hastalık periyodu ve sıkıntı bir ekonomik süreç yaşandığını belirten İmamoğlu “Halkımızın da katkısıyla fazlaca az bir vakit daha sonra size kelam veriyoruz her şey hayli hoş olacak” dedi.

Ülkenin en büyük ve hoş kentine hizmet ettiğini fazlaca çalıştığını ve çalışacağını tabir eden İmamoğlu, “Emin olun ki İstanbul’da ahlaklı, dürüst vatandaşıyla konuşan, insan ayırt etmeyen, bir sureci hizmet eden sizlerin gurur duyacağı ‘bizim tanıdığımız bu arkadaşımız, bu kardeşimiz, bu hemşehrimiz ülkemizin en büyük, en hoş kentine hizmet ediyor’ size dedirtmek için fazlaca çalışacağım fazlaca çalışıyorum.

“ZOR BİR HASTALIK DEVRİ GEÇİRDİK”

Ülkemizin hoş bir geleceği muhtaçlığı var. Çocuklarımızın âlâ eğitim aldığı gençlerimizin iş imkanıyla buluştuğu, hanımefendi ve beyefendilerin huzurlu bir hayat yaşadığı, her insanın müsamahayla baktığı, birbirini sevip saydığı bir geleceğe gereksinimimiz var. Güç bir hastalık devri geçirdik, sıkıntı bir ekonomik süreç yaşıyoruz. nazaranceksiniz her şey hoşlaşacak, az kaldı. Birlik, birliktelikle siyaset üstü düşünerek memleket milletin geleceğini düşünerek hayli çalışarak sizlerin halkımızın katkısıyla hayli az bir vakit daha sonra size kelam veriyoruz her şey epeyce hoş olacak” diye konuştu.

‘POZİTİF HİSLERLE GELDİM’

İkili Minareli Medrese’yi gezdikten daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İmamoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Bugün Dadaş diyarı Erzurum’dayız. Gümüşhane, Bayburt ziyaretimiz vardı. Gümüşhane’de hoş bir okulun başlangıcını yaptık. Dönüşü Erzurum’dan yapmak istedim. Erzurum’a gelmişken bilhassa Erzurum’un sembolik alanlarını başta İkili Minareli Medrese olmak üzere Ulu Cami, Erzurum Kongresi’nin yapıldığı yapıyı gezerek oradaki tarihi yeniden hissederek İstanbul’a dönmek istedim. Dadaş diyarında olmak keyifli, buranın insanıyla birada olmak keyifli. İnsanın kendini sahiden hayli kuvvetli, fazlaca daha mert hissettiği bir kenttir Erzurum.

Bu seyahate eşlik eden CHP ve DÜZGÜN Parti vilayet lideri, yöneticilerine teşekkür ediyorum. Halkımızın teveccühüne teşekkür ediyorum. olağan olarak İstanbul’da biliyorum ki epey ağır Erzurumlu var. ötürüsıyla Erzurumlulara, Erzurum kökenli İstanbullulara hizmet ediyorum. Umarım onların da memnunluğunu, huzurunu pekiştirecek bir idaresi var ederiz. Ülkemizin hoşluklara muhtaçlığı var. Buraya olumlu hislerle geldim, bu hislerim daha da üste çıkarak İstanbul’a döneceğim.”

Ulu Mescit’te ikindi namazını kılan İmamoğlu, esnaf ziyaretinde bulundu. Ağır bir kalabalığın da kendine eşlik ettiği İmamoğlu, bir işyeri sahibinin ikram ettiği çiğ köftenin tadına baktı. Vatandaşlar, ağır ilgi gösterdiği İmamoğlu ile kucak kucak selfie çekti, hatıra fotoğrafı çektirdi.