E-scooter yasağı tartışıldı: “Devasa bir baş belası”

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Uygulamayı indirin, kaydolun, tarayın ve uçun: e-skuterlerin kullanımı kolay ve eğlencelidir. Bununla birlikte, birçok t-online okuyucusu bir yasağı savunuyor.

Birkaç yıldır birçok büyük şehirde trafiğin bir parçası oldular: e-skuterler. Paris yakında modern ama tartışmalı araçların kiralanmasını yasaklayacak. Kararın detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Almanya’da, birçok t-online okuyucusu elektrikle çalışan scooter’lardan rahatsız olmasına ve bunları yasaklamayı tercih etmesine rağmen, böyle bir yasak hala çok uzakta. Diğerleri onları dolaşmanın uygun ve eğlenceli bir yolu olarak görüyor.

“E-scooter kiralama tamamen yasaklanmalı!”

“E-scooter kiralama tamamen yasaklanmalı! Bu, şehri sular altında bırakan kiralık bisikletler kadar saçma” diyor. patrick Zewe. “Elektronik scooter kullanmak isteyen herkes bir tane almalı. O zaman insanlar onunla ilgilenir ve nehre atmazlar.”

“Sadece scooterların harika olduğunu düşünüyorum”

“Ne zaman yeni bir şey olsa, kötü yapılır, bu yüzden scooterların harika olduğunu düşünüyorum” diye yazıyor Jurgen Roesinger. “Her gün yolun kendilerine ait olduğunu sanan bencil bisikletçiler görüyorum. Bisikletlerin plakaları ne zaman çıkacak?”

“Yayalar yeterince sık tehlike altında”

boyunduruklar Seubert kendi cihazına sahip, ancak “kiralıkların kaldırılmasını” savunacağını kabul ediyor. “Olmaması gereken her yerdeler. Onları kimin kiraladığı ve kullandığı konusunda bir kontrol yok. Karayolu trafik düzenlemeleri genellikle göz ardı ediliyor ve yoldan geçenler genellikle dikkatsiz araç kullanma nedeniyle tehlikeye giriyor.”

Gömülü içerik simge resmi

Göm

“Güvenlik her bireyde başlar”

E-scooter kazalarının yasak çağrılarına yol açabilmesi Irene Moellers anlamıyorum: “Hayatın her alanında varlar. Neden burada bu kadar yükseğe itiliyorlar? Her gün birçok patenci, bisikletçi veya diğer yol kullanıcısı yaralanıyor. Güvenlik her birimizle başlar.”

“Kocaman bir beladan başka bir şey değil”

taksiciler için Jurgen Kühlman sahabeler “devasa bir baş belasından başka bir şey değil”. Bize bildirdiği gibi, bazen tüyler ürpertici trafik durumlarıyla sık sık karşılaşıyor. “Benim için bu tek bir şey söylüyor: Trafik kurallarına karşı tam bir umursamama zihniyeti var.”

Jürgen Kuhlmann bazen bir aracın nasıl iki hatta üç kişi tarafından kullanıldığını gözlemliyor. “Kaldırım ve yol arasında çılgınca gidip geliyorlar, acımasızca yayaları tehlikeye atıyorlar, her zaman bana ve diğerlerine geçiş hakkı veriyorlar.” Ayrıca tavşanlar gibi kancalara çarptılar ve kazalardan ancak acil durum freni ve kaçınma manevraları ile kaçınabildi. Taksi şoförü talep ediyor: “Defolun – ve mümkün olan en kısa sürede!”

“Kazalar her zaman her aracın başına gelir”

Nico Bruggebolar şöyle yazıyor: “Nefret edenler e-scooter’ları suçluyor, ancak kazalar her zaman tüm araçlarda oluyor. Bu süreçte birinin ölmesi beklenmedik bir şey değil. Ne de olsa bisiklet ve araba kazalarında çok kişi ölüyor.”

t-online okuyucu artık bir elektrikli scooter almayı daha da fazla düşünüyor. “Ne kadar zorlanırlarsa itilsinler, gerçekten havalı görünüyorlar.”

Balıkçılar, Spree'den e-scooter'lar ve bisikletler çıkarırlar: araçların kullanımı sıklıkla eleştirilir.
Balıkçılar, Spree'den e-scooter'lar ve bisikletler çıkarırlar: araçların kullanımı sıklıkla eleştirilir.

Balıkçılar, Spree’den e-scooter’lar ve bisikletler çıkarırlar: araçların kullanımı sıklıkla eleştirilir. (Kaynak: IMAGO / Stefan Zeitz)

“Çevre dostu değil ve çağdaş değil”

“Kiralama şirketleri makul bir çözüm sunamadığı sürece scooter yasaklanmalı” diyor Mona Borchert. Yoldaki tehlikeli durumların yanı sıra çevresel boyuta da dikkat çekiyor: “Pillerin, kaynakların makul kullanımı açısından sorgulanabilir, çünkü dayanıklılıkları çok sınırlıdır. Bu nedenle e-scooter’lar çevre dostu değildir ve bu nedenle tek başlarına güncel değiller.”

“Yenilikten Korkuyorum”

“Sorun bunun yeni bir şey olması mı?” sorar tobias Närdemann. Bisikletler ve e-bisikletler de olduğu için e-scooter’lar onu rahatsız etmez. Makineleri değil, insanları suçlamayı savunuyor. t-online okuyucu, “Sorun, trafik kurallarına uymayan ve diğer ulaşım araçlarıyla diğer katılımcıları tehlikeye atan insanların kendileridir. Maalesef bu ülkede insanlar genellikle yeniliklerden çekiniyor” diyor.

“Umarım Berlin, Paris’i takip eder”

İçin andrew jorgenler kaldırımlarda bisiklet süren bisikletçiler zaten yeterince sorunlu. “Ancak e-scooter’lar daha hızlı hızlanabilir ve yayalar için tehlikeli bir hızdır. Umarım Berlin, Paris örneğini takip eder ve e-scooter kiralamayı yasaklar. Gençler genellikle çok az egzersiz yapar ve daha iyi bisiklet sürmeleri gerekir.”