Durmuş Yılmaz ‘teyakkuzda olun’ daveti yapmıştı: Öngörüm tutmadı özür dilerim

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Eski Merkez Bankası Lideri UYGUN Parti milletvekili Durmuş Yılmaz, iktisatla alakalı dün (19 Kasım akşamı) gece yarısı olağanüstü bir şeyin olabileceğine dikkat çekerek, “Bu gece 12.00’dan daha sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmî Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Durmuş Yılmaz’ın ‘ekonomi açısından olağanüstü bir şey olabilir’ demesi merak konusu olmuştu. Merkez Bankası ve döviz rezervleri konusunda değişikler olabileceğine yönelik tezler daha sonrası gece Resmi Gazete’de bu mevzulara ait değişiklikler yayımlanmadı. Yılmaz, Twitter’dan o kelamlarına açıklık getirerek özür iletisi yayımladı.

1.Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar MB yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00 den sonra yapıldığı; hafta içinde Sayın HveM Bakanı’nın Para politikası hakındaki duruşuna, ifadelerine

— Durmuş Yılmaz (@DurmusYillmaz) November 20, 2021

Yılmaz’ın açıklaması şöyleki:

1.Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Yalnızca bugüne kadar MB idaresinde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00 den daha sonra yapıldığı; hafta ortasında Sayın Hazine ve Maliye Bakanı’nın Para siyaseti hakkındaki duruşuna, sözlerine; Sn. Erdoğan’ın Küme toplantısında verdiği reaksiyondan hareketle, Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir vakitte misyondan alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim.