Davutoğlu: Erdoğan Bahçeli’nin dehşetinden Soylu’yu bakılırsavden alamıyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin Hatay 1’inci olağan kongresine iştiraki daha sonrası değerli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Türkiye’de, esnaf, çiftçi, personel, emekli ve emeklilikte yaşa takılanların feryat ettiğini ve bunun tek tahlil yolunun seçim olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı sistemini kıymetlendiren Davutoğlu, ”Eğer bu gün seçim olmuyorsa, Cumhurbaşkanlığı sistemi üzere bir sistemi getirip, sistemi tıkayan ve her şeyi cumhurbaşkanı iradesine bırakan bir sistem ötürüsıyladır fakat bu sistem de yürümeyecek. Çarpıcı bir tabirle söyleyeyim, tahminen birinci burada kullanacağım lakin Cumhur İttifakı rastgele bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır. Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum zira mecliste çoğunluğu kaybediyor Bahçeli şayet olmazsa. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum zira oy oranı ile tekrarki seçim barajını aşması mümkün görünmüyor” dedi.

‘SEROK ERDOĞAN DEDİLER’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Serok Erdogan’ denildiğini kaydeden Davutoğlu, “Sayın Bahçeli beş yıldır bana ‘Serok Ahmet’ diyerek saldırıyordu, artık Erdoğan’a da Diyarbakır’da ‘Serok Erdoğan’ dediler, Bahçeli üç gündür susmuş. Gün tutuyorum artık, bakalım hangi gün, artık Bahçeli ne vakit ‘Erdoğan’a serok dedirten güç kimdir, amacı nedir, ardında kim vardır?’ diye ne vakit soracak bakalım. Öbür tarafta Bahçeli dehşetiyle Erdoğan, içişleri bakanını bakılırsavden alamıyor ancak savunmuyor da. Türkiye’de Cumhur İttifakı, bir mahkumlar ittifakı mahkumlar koalisyonuna dönüştüğü için ayakta kalıyor. Birbirine mahkum manasında söylüyorum, türel manasında değil” diye konuştu.

‘TÜRK SİYASETİNİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ’

Türkiye’de Gelecek Partisi’nin kuruluşunun akabinde birfazlaca siyasi parti kurulduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Türk siyasetinin önünü biz açıyoruz. Biz dalga kıran üzere dehşet duvarlarını aşıyoruz, arttan gelenler kaygı duvarları aşılmış koşullarda daha rahat siyaset yapıyor” tabirlerine yer verdi.