CHP’li Özcan’dan partisine ‘İhsanoğlu ve Gül’ uyarısı: Sakın ha!

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, geçtiğimiz aylarda toplumsal medyada yayınlanan bir programda, çocuğu olmayan başörtülü bir bayanla içinde geçen diyalogu anlatmasının akabinde partisi tarafınca disiplin konseyine sevk edildi. Özcan, Ankara’ya giderek Yüksek Disiplin Kurulu’na kelamlı olarak savunma yaptı. Özcan’ın savunmasının akabinde kıymetlendirme yapan Yüksek Disiplin Heyeti, Lider Özcan’a ikaz cezası verdi. Özcan, partisinin ceza daha sonrası Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül üzerinden ihtarda bulundu.

“KABUL ETTİM VE CEBİME KOYDUM”

Partisinin verdiği sonucu Bolu Belediye Meclisi Ocak ayı 1. Oturumu öncesinde alan Tanju Özcan, karara ait açıklama yaptı. Özcan, “Toplantı öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Disiplin Heyeti hakkımızda sonucu vermiş. Yandaş basın bir gafı şişirdi şişirdi, bir algı oluşturmaya çalıştı. Bunun kararında bana ihtar cezası verilmiş. Bizim tüzüğümüze göre ihtar cezası koşulları toplumsal medyada bir partiline hakaret edeceksin, parti defterlerini tutmayacaksın yada parti malına ziyan vereceksin. Hangisine sokmuşlar bilmiyorum. Lakin sonuçta ihtar cezasını aldım. Kabul ettim ve cebime koydum” dedi.

“BEN DE PARTİMİ UYARIYORUM”

Aldığı ihtar cezasına karşılık partisini Cumhurbaşkanı adayı konusunda uyaran Özcan, “Ama ben de bu vesileyle kendi partimi uyarmak istiyorum. O da benim hakkım. Sayın Akşener aday değilim demek suretiyle adayı belirlemek noktasında millet ittifakının büyük ortaklarından CHP’ye yol açmış oldu. Beni uyaranlara ‘sakın yanlış bir adayla çıkmayın” diyorum. O denli Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül üzere milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adaylarla seçime girmeyin. Girerseniz de bu Tanju Özcan nereden çıktı kardeşim demeyin” halinde konuştu.