CHP’li belediyeden örnek adım: Fiyatsız ped takviyesi

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Yeni yılla birlikte gelen artırımlardan nasibini alan eserlerden biri de ped olmuştu. Ped fiyallarındaki fahiş artışı niçiniyle oluşan yansılar daha sonrası Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanı Derya Yanık, “Çalışma yapabiliriz” demişti. CHP ise ped fiyatları için TBMM’de verdiği kanun teklifinde regl mamüllerinden alınan yüzde 18 oranındaki vergilendirmenin yüzde 1’e düşürülmesini istemişti.

Tartışmalar devam ederken CHP’li Küçükçekmece Belediyesi’nden regl mamüllerine ait bir adım geldi. Küçükçekmece Belediyesi, temel muhtaçlık gereçlerinden biri olan hijyenik pedlerin fiyatlarındaki büyük artış daha sonrasında ilçedeki muhtaçlık sahiplerine yönelik hijyenik ped dayanağı başlattı.

Lise ve üniversite öğrencileri ile konut bayanlarına yönelik proje kapsamında, Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Toplumsal İnceleme Grubu’nun öncesinden belirlediği muhtaçlık sahibi Küçükçekmeceli bayanlara ulaşmak öncelik olarak belirlendi.

Bu kapsamda 15 yaş üstü ve 55 yaş altı gereksinim sahibi yaklaşık 10 bin Küçükçekmeceli bayana ulaşılması planlanıyor.