CHP’den Tanju Özcan açıklaması: Disiplin soruşturması başlatıldı mı?

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, katıldığı bir Youtube programında, programın sunucusu Armağan Çağlayan’ın siyasette yaşadığı komik anılarla ilgili sorusu üzerine, sıhhat sorunu niçiniyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bir bayanla ilgili anısını anlattı.

Tanju Özcan programda anısını şu biçimde anlattı:

“Bir açılış yapıyoruz, Bolu’da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. ‘Tanju Beyefendi bir mevzu var konuşabilir miyiz’ dedi. Ben de ‘Hemen Ankara’ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?’ dedim. ‘Sıkıntı yok’ dedi. ‘Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?’ dedi. ‘Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim. Meğerse bayan tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Alışılmış o denli hususa bu biçimde girince etraftakiler gülüyor. Benim bu biçimde hayli fazla anım var.”

Lider Özcan’ın bu kelamları bilhassa toplumsal medyada ağır biçimde reaksiyona niye oldu.

SEYİT TORUN’DAN AÇIKLAMA

CHP’nin Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı olan Seyit Torun, Özcan’ın şahsî niyetinin partiyi asla bağlamayacağını vurgulayarak “Ama toplumun kıymetlerine muhalif yahut toplumun hassasiyetlerini rencide edici hiç bir şeyi kabul etmemiz mümkün değildir.” sözlerini kullandı.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATILDI MI?

Özcan hakkında bir disiplin soruşturması başlatılıp başlatılmadığına yönelik soru üzerine Torun, “Partinin yetkili heyetleri var onlar değerlendirirler, şu an için başlatılmış soruşturma yok.” diye konuştu.