Bugün lokal seçim olsa… İmamoğlu, İstanbul için oy kestiriminde bulundu

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ’ın, geçen 31 Mayıs’ta temelini attığı ‘KİPTAŞ Tuzla Meydan Konutları’na müracaatta bulunan vatandaşlar için kura çekim merasimi düzenlendi. Merasime İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da katıldı.

“YÜZDE 60’IN ÜSTÜNDE OLACAK”

Merasime katılan İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Bu anlayışla ve bu hararetle çalışmak zorundayız. İstanbul halkı, onun için bize yüzde 55’e yakın oy verdi. tekrarki seçimde İstanbul halkı, bize, en az yüzde 60’ın üstünde oy verecek. Biz, bu kadar yürekli bir çalışmanın içerisindeyiz. Hiç kimseyi siyasi görüşü ile ayırt etmeksizin; bugün aleyhimizde konuşan birtakım kurumların temsilcileri dahi bize oy verebilecek.

“HERKESİN OYUNA TALEBİM…”

Hatta kimi siyasi kimliklerin evlatlarının, torunlarının bile bugünden oylarına talip olduğumu ve onların da bana oy vereceğini olan inancımı bir dahaleyerek, bu şuurla ve bu akılla bütün arkadaşlarımın çalışmasını; yürekli bir biçimde, kucaklayıcı bir halde çalışmasını diliyorum.”

“NE YAZIK Kİ MADDİ ÇIKARLAR…”

İstanbulluların sarsıntıya karşı inanç içerisinde olacakları bir kent oluşturma uğraşında olacaklarını belirten İmamoğlu “Çoğu vakit -ben bunu yaşıyorum- bina ya da konut sahipleri, hayatlarının daha önünde, ne yazık ki maddi çıkarlarını ön planda tutabiliyorlar. Olağan bir kentte, sarsıntıyla yüzleşmek zorunda olmayan bir kentte olsak, bunları duymayız, geçeriz. Daha dün yapılmış birtakım binaların, akşamdan sabaha resen yıkıldığını gördüğümüz bir kentte, hiç bir vatandaşımızın bu türlü hal almasına, davranışına tahammülümüz yok” tabirlerini kullandı.

İBB’nin sarsıntı bütçesini düşürdüğü argümanlarının gerçeği yansıtmadığını lisana getiren İmamoğlu, KİPTAŞ’ın yanı sıra, başka iştirakler ve ilgili ünitelerle sarsıntıya yönelik çalıştıklarını kaydetti.