Buğra Kavuncu deklare etti: ÂLÂ Parti’nin İstanbul’daki oyu kaç?

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
DÜZGÜN Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı, Zeytinburnu’nda Çırpıcı bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya milletvekillerinin tamamı, Genel Lider Yardımcıları ve Genel Yönetim Şurası üyeleri de katıldı.

“İSTANBUL’DA ÖNEMLİ BİR OY ARTIŞI KELAM KONUSU”

Sözcü’nün haberine bakılırsa, UYGUN Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın İstanbul’da yaptırdığı anketin sonuçlarını açıklayan İstanbul Vilayet Lideri Kavuncu, şunları söylemiş oldu:

“Yaptırdığımız ankete nazaran İstanbul’daki oy oranımız yüzde 11.4 olarak gözüküyor. 24 Haziran seçimlerindilk evvel bu oran yüzde 8 civarlarındaydı. Genel oy artışına paralel olarak İstanbul’da da önemli bir oy artışı kelam konusu.

TRABZON SEÇMENİ NE DÜŞÜNÜYOR?

hiç birine oy vermem diyen yüzde 11.3’lük bir kitle var. ‘Başka bir partiye oy vermeniz gerekirse, bu parti hangisi olurdu?’ sorusunun yanıtında yüzde 14’lük bir kitle YETERLİ Parti diyor. İstanbul’da yaşayan ve akrabalarının çoğunluğu Trabzon’da olan seçmenin yaklaşık yüzde 18’inin tercihi DÜZGÜN Parti.

Bu hayli değişik bir data oldu. ‘Başka bir partiye oy vermeniz gerekseydi hani partiye oy verirdiniz?’ sorusunun yanıtları da bizi ilgilendiriyor. AK Partili seçmenin yüzde 37.2’si diğer bir partiye oy verecek olsa MHP’yi tercih ediyor.

“ASLA TAVİZ VERİLMEMELİ”

CHP’li seçmenin yüzde 36’sı, diğer bir partiye oy verecek olsa DÜZGÜN Parti’yi tercih ediyor. Bütün kitlelere dokunabilecek bir siyaset bizi İstanbul’da istediğimiz noktaya taşıyacaktır. Merkeze yönelme ve makul hareket etme politikalarımızdan asla taviz verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.”

İstanbul’daki üye sayısı ve istatistiklerle ilgili bilgi veren Kavuncu, şu biçimde devam etti:

“İstanbul’da, Ağustos 2020’deki üye sayımız 49 bindi. Bugün itibariyle 68 bin 625 üyeye ulaşmış durumdayız. Tam kapanmanın olduğu Mayıs ayında bile İstanbul’da 4 bin üye yaptık.

“TABİİ BU ÇOK YETERSİZ”

İstanbul’daki üyelerimizin yüzde 70’i 50 yaşın altında. Ana kitlemiz ise 35 ile 50 yaş içinde. Eğitim oranlarına bakıldığında, yüzde 72’si ilköğretim ve lise mezunu. Üniversite mezunu ise yüzde 16. Sadece üye olanlara değil, istifa edenlere de niçinlerini soruyoruz. Her ay, istifa eden makul sayıda eski üyemizi arayarak münasebetlerini soruyoruz. Üyelerimizin yüzde 59’u erkek, yüzde 41’i bayan. Natürel bu epeyce yetersiz. En azından yüzde 50-50 olması gerekiyor.”