Bülent Arınç: Kırgın ve üzgünüm

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Armağan Çağlayan’ın hazırladığı Gör Beni programına Bülent Arınç konuk oldu. Bülent Arınç kendisi ile ilgili olarak kullanılan ‘özgül ağırlık’ kelamının nasıl şekillendiğini anlattı.

Arınç “Bir gün Bakanlar Şurası’ndan daha sonra açıklama yapıyorum, hükümet sözcüsüyüm o tarihte Erdoğan da Başbakan. Erdoğan yaptığı açıklamada ‘kız ve erkek çocuklarının bir ortada kaldıklarını buna mani olacaklarını’söylemiş oldu.

Toplanto daha sonrası ‘siz ne dersiniz’ diye sorduğunda ise Arınç Bakanlar Heyeti’nde bu biçimde bir mevzunun konuşulmadığını tabir ettiğini söylemiş oldu. Erdoğan’a bu husus hakkında görüşünü lisana getiren Arınç, bir kaç gün bekleyip Erdoğan’ın oluşan çelişkiyi gidermediğini görür görmez kendisinin bir televizyon programında mevzuyu gündeme getirdiğini ‘ kolay biri olmadığı vurgusunu yaparak kelamlarının doğruluğuna, vizdanlı olduğuna herkes inanır diyerek benim özgül ağırlığım var beni bayağı biri sayamazsınız manasında kullandığını kelamlarına ekledi.

Ak Parti’nin kurucularından olduğunu hatırlatan Arınç, özgül yük kelamının bu olay daha sonrası bir atasözü üzere kaldığını söylemiş oldu.

1969 yılından bu yana siyaset yaptığını söyleyen Arınç, Çağlayan’ın pişmanlık ile ilgili sorusunu ise hiçbir pişmanlığı olmadığını söyleyerek yanıtladı. Doğaçlama konuşmayı sevdiğini, her soruya da yanıt verdiğini belirten Arınç, yaptığı konuşmalardan bir buçuk saatlik bir metinden bir kaç kelamın alınarak kıymetlendirme yapılmasının gerçek olmadığını kelamlarına ekledi.

“Sayın Cumhurbaşkanımızla son vakit içinderda kimi tartışmalarımız oldu, aleniyete döküldü ben bunları istemedim” derken hakkında yapılan yanlış haberleri ise sivri sinek ısırığı kadar ilgisini çekmediğini söylemiş oldu.

Siyasi olarak hiçbir misyonu kalmadığını söyleyen Arınç “Şuanda resmi hiçbir sıfatı olmayan, Meclis eski lideri, başbakan eski yardımcısı hükümet sözcüsüyüm. Fiilen yaptığım iş arabulucuk, paramı oradan kazanmaya çalışıyorum, kazanıyorum, benim hanlarım hamamlarım yok, birileri cebime ayda on bin dolar koymuyor emekli maaşımızla geçiniyoruz, biz bal üzere yetiyor benim dört, beş tane maaşım yok, hanlarım apartmanlarımda yok helal kazandım helal harcadım” dedi.

Kendisinin parti ile ilgili olarak yaşadıkları hakkında ise Arınç, kırgın ve üzgün olduğunu söylemiş oldu.