Bakan Varank’tan Şahan’a reaksiyon: Orman yangınlarıyla gayret uzmanı

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ın 4 Ocak tarihindeki Twitter paylaşımına atıfta bulundu. Şahan’ın eleştirisini alıntılayan Varank, “Orman yangınlarıyla çaba uzmanı Sn. Şahan Gökbakar keşke uzay ve havacılık sanayisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış. Orman yangını, resmi üretim programı açıklanmamış, ne vakit teslim edileceği belirli olmayan, daha bir tane bile seri üretimi yapılmamış uçağı mı bekleyecek?” tabirlerini kullandı.

Şahan, Tarım ve Orman Bakanlığı’na yangın söndürme uçaklarını sormuş sonraki gün bakanlıktan gelmişti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “5 adet amfibik uçak satın alınması için Savunma Sanayi Başkanlığı ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Amfibik yangın söndürme uçaklarının sipariş üzerine üretilen özel uçaklar olması sebebiyle, uçaklar tedarik edilene kadar kiralama adabı ile hizmet alınmaya devam edilecektir” denilmişti.

Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı Sn. Şahan Gökbakar keşke uzay ve havacılık endüstrisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış.

Orman yangını, resmi üretim programı açıklanmamış, ne zaman teslim edileceği belli olmayan, daha bir tane bile seri üretimi yapılmamış uçağı mı bekleyecek? https://t.co/khkHotzNlA

— Mustafa Varank (@varank) January 14, 2022

”ORMAN YANGINLARIYLA UĞRAŞ UZMANI”

“Maalesef kâfi değil” diyen Gökbakar’ın tweet’ini alıntılayan Varank, “Orman yangınlarıyla gayret uzmanı Sn. Şahan Gökbakar keşke uzay ve havacılık sanayisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış. Orman yangını, resmi üretim programı açıklanmamış, ne vakit teslim edileceği muhakkak olmayan, daha bir tane bile seri üretimi yapılmamış uçağı mı bekleyecek?” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi.