Bakan Varank: Vizyonsuz bir muhalefetimiz var

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın finansmanıyla 7 milyon lira bütçeyle imali gerçekleştirilen Kangal Köpeği Üretim ve Eğitim Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın katıldığı merasimle açıldı.

Açılışta konuşan Bakan Varank, ülke genelinde yatırım ve istihdamın devam ettiğini belirterek, “Güzel ülkemizin her bir vilayetine yeni fabrikalar, yeni tesisler kazandırmanın sevinci ve guruyla Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde gece gündüz çalışıyoruz. Yalnızca son birkaç haftada Zonguldak, Ağrı, Hatay, Antep, Urfa, Bolu, Edirne ve Diyarbakır’da birbirinden değerli projelerin açılışını ve temel atmalarını gerçekleştirdik.İşte bugün de Sivas’ta huzurlarınızdayız. Vilayetimizin kültürüyle özdeşleşmiş Sivas Kangal köpeği için kıymetli bir projenin açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

’44 MİLYAR LİRAYI GEÇEN YATIRIMLAR YAPTIK’

Sivas’ın, 1000 yıllık tarihin her devrinde değerli merkez bakılırsavi gördüğünü söyleyen Bakan Varank, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Bizler de Sivas’ın kalkınması ve Sivaslıların refahının artması için var gücümüzle hizmetinizdeyiz. Bugüne kadar kentimize sıhhat, sanayi, tarım, toplumsal hizmetler, ulaştırma ve güç hususları başta olmak üzere birfazlaca alanda 44 milyar lirayı geçen yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.”

‘VİZYONSUZ BİR MUHALEFETİMİZ VAR’

AK Parti hükümeti devrinde yapılan atılımlarla Türkiye’nin büyük aralık katettiğini söyleyen Bakan Varank, “Tüm bu gelişmelere karşın ‘Sivas’ta üretim yok, Sivas’a yüksek süratli tren gelirse göçü hızlandırır’ diyebilen, vizyonsuz bir muhalefetimiz var maalesef fakat bunlara karşın Sivas yüksek süratli trenine kavuşacak. İşte muhalefetin iş bilmezliğinin en sıradan örneği budur lakin biz ülkemizin hangi problemi olursa olsun şahsen alandayız. Millete hizmet etme sorumluluğu bunu gerektirir” sözlerini kaydetti.