Bakan Özer: Öğretmenlerde birinci doz aşı yüzde 98

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde Tarım Lisesi’ne dönüştürülmesi planlanan Tıbbiyeli Hikmet Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Bakan Özer, buradaki ziyaretinde öğretmenlerin aşılanma ve antikor geliştirme oranlarının yüzde 90 düzeyinde olduğunu deklare etti.

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i okul girişinde Savaştepe Kaymakamı Mehmet Aziz, Savaştepe Belediye Lideri Turhan Şimşek, okul müdürleri ve öğrenciler karşıladı.

Okuldaki çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Özer, bu okulun Tarım Lisesi olmasının yanında, bir Ar-Ge merkezine çevrileceğini söylemiş oldu. Savaştepe ilçesinde bulunan eğitim kurumunun esaslı bir okul olduğunu söyleyen Bakan Özer, okul alanının pek geniş olmasının büyük bir avantaj olduğunu söylemiş oldu. Bakan Özer, okul için gerekli bütün dayanakların verileceğini deklare etti.

Katma pahalı eserler üretilmesi noktasında okul yöneticilerine tavsiyelerde bulunan Bakan Özer, sonrasındasında okul binalarında da bir grup incelemelerde bulundu, öğrencilerle sohbet etti.

Bakan Özer’e; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, Belgin Uygur ve Yavuz Subaşı, Balıkesir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve AK Parti Balıkesir Vilayet Lideri Ekrem Başaran ile kurum müdürleri de eşlik etti.