Bahçeli’den Gaziler Günü iletisi

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet bahçeli, 19 Eylül Gaziler Günü niçiniyle toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Bahçeli, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerin Gaziler Günü’nü kutlarken, terörle uğraşta esnasında yaralananlardan gazi sayılmayanlar için verdikleri kanun teklifini hatırlatarak, tekliflerinin gerisinde olduklarını belirtti.

Bahçeli’nin yaptığı paylaşım şöyle:

“Gazilik, haklı ve onurlu bir gayretin kıymet biçilemez mükâfatı, vatan ve millet sevgisinin tartışmasız müdafaasıdır. Türk tarihinin her sayfası şehitlerimizin kanlarıyla yazılmış, gazilerimizin feragatiyle taçlanmıştır. Millet Gazidir, Meclis Gazidir, devlet Gazidir.

Hiç kuşku yoktur ki, Gaziler milletimizin onur ve ömür aydınlığıdır. Bu aydınlık istikbal garantimiz, istiklal inancımızdır. Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilişinin yıldönümünde hayatta olan bütün kahramanlarımıza hürmetlerimi sunuyor, hepsini kucaklıyorum.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm Gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Gazilik; hamasetin, dirayetin, hamiyetin, ferasetin, fedakarlığın simgesi; kahramanlığın muazzam sinesidir.

Kıymetle tabir etmeliyim ki, terörle uğraş esnasında yaralanıp da Gazi sayılmayan kahramanların mağduriyetlerinin telafisi hedefiyle her çabayı göstereceğimizin yenidenen garantisini veriyor, parti olarak verdiğimiz kanun teklifinin ardında olduğumuzu özellikle paylaşıyorum.

Gaziliğin oranı, yüzdesi olmamalıdır. Gazilik haklarının verilmesini umutla bekleyen 20 bine yakın kardeşimizin içtenlikle yanındayız. Gaziler yalnız değildir, sahipsiz değildir, ümitsiz değildir, çaresiz değildir. Milliyetçi Hareket Partisi onlarla beraberdir.”