Bahçeli’den Başak Cengiz paylaşımı: Bu davanın takipçisi olacağım

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, 9 Kasım Salı günü Can Göktuğ Boz tarafınca sokak ortasında samuray kılıcıyla öldürülerek ülkeyi yasa boğan Başak Cengiz için Twitter hesabından bir başsağlığı bildirisi paylaştı. Bahçeli, davanın takipçisi olacağını vurguladı ve katilin en ağır biçimde cezalandırılmasını beklediğini tabir etti.

MHP başkanının paylaşımı şöyle:

“İstanbul Ataşehir’de eline aldığı samuray kılıcını günahsız bir evladımıza hunharca sallayıp katleden cani hepimizin tüylerini diken diken etmiştir. Ne üzücü bir kayıptır ki, Mimar Başak Cengiz kızımız 28 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Acı yalnızca Cengiz ailesinin acısı değil, ortasında yetiştikleri topluluğumuzun ve aziz milletimizin de acısıdır. Başak Cengiz kızımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Yeri cennet olsun. Hem sayın ailesine tıpkı vakitte topluluğumuza baş sıhhati temennilerimi iletiyorum.

Ayrıyeten katilin en ağır biçimde cezalandırılmasını hassaten ve ısraren bekliyor, bunun takipçisi olacağımın altını çiziyorum. Akli istikrarı bozuk mazeretlerinin işlenen cinayeti perdelemesine müsaade edilmemesini de ümit ediyorum.”

İstanbul Ataşehir’de eline aldığı samuray kılıcını masum bir evladımıza hunharca sallayıp katleden cani hepimizin tüylerini diken diken etmiştir. Ne üzücü bir kayıptır ki, Mimar Başak Cengiz kızımız 28 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

— Devlet Bahçeli (@dbdevletbahceli) November 13, 2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün Cengiz ailesine başsağlığı telefonu açtı. Telefonda görüştüğü Başak Cengiz’in babası Avni Cengiz’e, “Başımız sağ olsun, Allah sabırlar versin. Rabbim kızını cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın inşallah” dedi.

Anne Beyhan Cengiz ile de görüşen Erdoğan, “Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah. Yani bu dünyada maalesef bu biçimde caniler, hainler ne yazık ki demek ki varmış. Allah sabrınızı arttırsın inşallah” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 2 gün evvel, Twitter hesabından “Başak kızım… Çok üzgünüz, fazlaca öfkeliyiz” bildirisini paylaşarak cinayete reaksiyon göstermişti.