Bahçeli vilayet teşkilatlarına talimat verdi: Kılıçdaroğlu’na bir kandil gönderin

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, toplumsal medya hesabından CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter üzerinden yaptığı yayınlarla ilgili açıklama yaptı.

Bahçeli’nin ilgili paylaşımı şöyle:

“CHP Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu görüntü kaydı yapmaya uygunca merak sardı. Gördüğüm kadarıyla bu alanda sivrildikçe sivriliyor, daima gelişme kaydediyor! Önünün açık olduğunu düşünüyorum. Ne yapsın fukara, akşamları can meşakkatine diğer türlü tahlil bulamıyor.

Fakat tehlikeli sularda kulaç atıyor, can simitsiz biçimde derinlere dalıyor ve uzunluk veriyor. Maazallah boğulma riski taşıdığını da bakılırsamiyor. Düştüğü denizde yılana sarılarak kıyıya çıkacağını zannediyor. Basiret bağlandı mı ne söylense boş, hangi tembih yapılsa boşunadır.

Dün akşam bir daha kameranın karşısına geçip “elektrik faturasını ödemeyeceğini” söz ve tez etmiş. birinci vakit içinderda bu bir tercihtir, ikinci olarak ve daha vahimi sivil itaatsizlik maskesi altına iliştirilmiş bir isyan denemesidir. Bu tehditkâr meydan okumaya göz yumulamaz.

Faturayı ödemezse elektriği kesilmelidir. Günü geldiğinde kuzu kuzu ödeyeceğini, tam zıddı bir gelişme olursa milletin bunu ödettireceğini biliyor ve inanıyoruz. bir daha de karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor. Vicdanı karanlık olsa da, konutunun karanlığa gömülmesine üzülürüm.

Bu kapsamda, her vilayet teşkilatımızın Kılıçdaroğlu’na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor, bu talimatımı paylaşıyorum. Nasıl olsa Kandil’e yabancı değildir, nasıl olsa Kandil’in köhne ışığıyla yolunu bulmaya çalıştığını görmeyen de kalmamıştır.

İyi olsun Sayın Kılıçdaroğlu, elimizden gelen budur, yetinmesini, sabretmesini, kandili de yönetimli kullanımını bilmen temennimdir. Şu kelamı de unutma ki: Karanlıktaysan gölgen bile seni yalnız bırakacaktır. İçine düştüğün karanlığı aydınlatacak çabucak hemen bir ışık da yoktur.”

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu video kaydı yapmaya iyice merak sardı. Gördüğüm kadarıyla bu alanda sivrildikçe sivriliyor, sürekli gelişme kaydediyor! Önünün açık olduğunu düşünüyorum. Ne yapsın fukara, akşamları can sıkıntısına başka türlü çözüm bulamıyor.

— Devlet Bahçeli (@dbdevletbahceli) February 10, 2022