Babacan: Talimatla faiz düşmez

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkez Lideri Şahap Kavcıoğlu görüşmesi daha sonrasında PPK’de yaşanan misyondan almalar daha sonrası dövizde gerçekleşen değişikliklere ait konuştu.

“Talimatla faiz düşmez” diyen Babacan, “Adını sanını duymadığınız para üniteleri Türk lirasından daha kıymetli oldu” diye konuştu.

Babacan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Artık gördüm ki DEVA damlaları, Çukurova’nın dört bir yanında bu bereketli topraklarla buluşmuş.
Vatandaşların gerçekleri diğer ülkeyi yönetenlerin gerçekleri öteki. Mevcut iktidar adeta kendisini uydurulmuş gerçeklik odasına hapsetmiş. Daima o odadan konuşuyor. Türkiye’yi yalnızca kendi sesini duyduğu o odadan yönetmeye çalışıyor.

Sayıları Ayarlama Enstitüsü, TÜİK geçenlerde enflasyon sayılarını deklare etti. Ben çarşıda, pazarda hem esnafa tıpkı vakitte alışveriş yapan vatandaşa soruyorum.

İktidar partisine vaktinde takviye vermiş vatandaşlarımız bile diyor ki ‘Onlar bir enflasyon açıklıyor fakat bu yanlışsız değil. Vatandaş, devletin dediğine inanmıyor. Bu fazlaca vahim bir durum.

İktidar ortakları, kendisine oy veren beşerlerle bile ortalarına aşılmaz duvarlar ördü. Sayın Erdoğan kendisini uydurulmuş bir gerçeklik odasına hapsetti.

‘MİLLİ PARAMIZ OLDU’

Bu millet kendisine sırtını dönenle, kendisiyle ortasına duvarlar inşa edenle yola devam etmez. Daha 2 gün evvel Sayın Erdoğan çıktı televizyona iki söz etti, dolar 9 lirayı geçti.

Daha dün gece bir daha 2-3 kişiyi aldı, 2-3 kişiyi attı. Dolar daha da arttı. Ne yapsa olmuyor. Talimatla faiz düşmez. Talimatla dövizin kuru düşmez. Dövizin kuru da faiz de lakin itimatla düşer, güven!

Türk liramız, ulusal paramız pul oldu, pul. İsmini sanını duymadığınız para üniteleri Türk lirasından daha pahalı oldu.

Kazanılmış haklardan, tek bir gram dahi eksilmesine müsaade etmeyeceğiz. Gasp edilen tüm hakları da motamot vatandaşlarımıza iade edeceğiz