Azeri iş insanı Gurbanoğlu sessizliğini bozdu: Pensilvanya’ya Ağar’la birlikte gittim

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Organize hata örgütü önderi Sedat Peker, peş peşe çektiği görüntülerle ve görüntülerdeki tezleriyle gündeme oturmuştu. Bu tezlerin yöneltildiği bir isim de Azeri iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu olmuştu. Peker, Azerbaycan kökenli Türk vatandaşı Mübariz Gurbanoğlu’nun FETÖ’cü diye tutuklanmasının ardında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın olduğunu argüman edip bu sayede Gurbanoğlu’nun Bodrum Yalıkavak’taki marinasına Mehmet Ağar’ın el koyduğunu öne sürmüştü.

Bu tezler daha sonrası Ağar, “Fethullah Gülen’e bir defa değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen’le irtibatım yok. Onun Fethullah Gülen’e yakınlığı biliniyordu”, ““Kendisi tekraren oraya gitmiştir herkes bilir, kendisiyle bir kere birlikte gittik. Benim gidiş gelişimden devletin bilgisi vardır” diye açıklamalarda bulunmuştu.

Ağar’ın açıklamaları daha sonrası Gurbanoğlu ise “Fetullah Gülen’e Mehmet Ağar ile birlikte ve onun isteği üzerine gittim. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı. Gülen’e hiç bir vakit sempatim olmadı” dedi.