Ali Babacan’dan Devlet Bahçeli’ye yanıt

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan toplumsal medyadan paylaştığı görüntü ile MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi’ne yönelik kelamlarını eleştirdi. ‘Krizlerin ortağı, Anayasa Mahkemesi’ni bir daha tehdit etti’ diyen Ali Babacan görüntüsünü ‘Ben de bir defa daha hatırlatıyorum’ diyerek takipçileri ile paylaştı.

AYM’nin Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili olarak ‘hak ihlali’ sonucu vermesini sert lisanla eleştiren MHP Genel Lideri Bahçeli’ye seslenen Babacan, ‘Kimse kusura bakmasın bu ülkede çarpık da olsa azıcık işleyen bir adalet var ise biz bunu bugünkü iktidarın ortaklarına kurban edemeyiz’ dedi.

‘ARTIK YETER’ DEMEMİZ GEREKİYOR

Babacan konuşmasında, ‘Krizlerin ortağı bahçeliye seslenmek istiyorum güçler ayrılığını yok sayarak ihlal ettiğiniz mevcut anayasada bile ‘Anayasa Mahkemesi’nin kararları herkes için bağlayıcıdır’ diyor, herkes için bağlayıcıdır diyor istisnası mistisnası yok’ Anayasada ‘Bahçeli hariç‘ diye bir karar de yok hakikaten daima birlikte ‘Artık Kâfi‘ dememiz gerekiyor’ diye ekledi.

‘Güç şartlarda bakılırsavini yapmaya çalışan yargıçları meclis kürsülerinden maksat alanlara ‘artık yeter’ dememiz gerekiyor’ biçiminde konuşan Babacan ‘Haksız yere özgürlükleri kısıtlananların daima yanında olduk, olacağız nerede bir hak ihlali var ise nerede bir zulüm var ise işte o haksızlığa uğrayan zulme uğrayanların yanında biz olacağız’ dedi.