Ali Babacan Antalya’da konuşuyor | Canlı

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Canlı | Ali Babacan, Antalya’da gündeme dair kıymetli açıklamalarda bulunuyor.

Konuşmasına 2 Temmuz Sivas Katliamı olaylarıyla ilgili ıstıraplarını lisana getirerek başlayan Babacan, “Türkiye’nin alına bu kara lekeyi sürenleri de lanetliyorum” dedi.

Babacan’ın konuşmasından satır başları şu biçimde:

“Ne yazık ki tarihimizde gurur duyduğumuz, haklı olarak övündüğümüz olaylar kadar bizi hüzne boğan olaylar da var. Madımak Katliamı da bu acı hadiselerden birisi. hiç birimiz doğarken geçmişten gelen bu olumsuz yüklerle müsabakayı tercih etmezdik. Lakin geçmişten uzanan acıları dindirmek bizim elimizde. Yaşanan acıları susturarak değil, acıları anlayarak ve birbirimizle paylaşarak lakin bunu yapabiliriz. Bunlarla yürekle yüzleşmeli ve tekrar yine etmemesi için uğraş göstermeliyiz. Pekala, bunun yolu nereden geçecek? Adaletten geçecek, hakikatten geçecek, toplumsal barıştan geçecek. Huzurlarınızda bu vesileyle Madımak Katliamı’ndan akabinde adalet ve hakikat gayreti veren ailelere ve insan hakları savunucularına hürmetlerimi şükranla sunmak istiyorum. bu biçimdesi felaketlerin tekrar yine etmemesi için her an çalışacağımızı da bilhassa söz etmek istiyorum.”