Ali Babacan: 1 saat daha sonra ülkenin başına ne geleceğini bilmiyoruz

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan partisinin Sultangazi İlçe Kongresi’nde konuşuyor.

Ali Babacan’ın açıklamaları özetle şu biçimde:

Biz bu yolda bayanlarla yan yana yürüyoruz. Daima birlikte bu yoldayız. Biz gençlerimizin gerisinden yürüyoruz. Gençler önden gidiyor, biz gençleri takip ediyoruz. Daima birlikte fazlaca çalışacağız. Daima birlikte Türkiye’nin devası olacağız. O günler yakın. Hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum.

Bugün Sultangazi’yle birinci kez buluşuyoruz. Bu ne hoş bir coşku. Ne hoş bir heyecan. Bu coşkuyu Sultangazi’nin her mahallesinde, her sokağında, her köşesinde yankılandıracağız arkadaşlar. Sultangazi, kapı kapı, cadde cadde, sokak sokak gezmeye var mıyız? Deva damlalarını Sultangazi’nin dört bir köşesine yaymaya var mıyız? Vatandaşlarımızı hem dinleyip hem partimizin bu hoş ülke için hazırlıklarını çalışmalarını bol ölçüde anlatmaya var mıyız? Sultangazi hazır. Ben sözümü aldım. Daima birlikte çalışacağız. Çok çalışacağız. Artık günler sayılı. Önümüzdeki birinci bahar mı olur, son bahar mı olur, 2023 Haziran olur mu bilemiyoruz. Sayılı gün çabuk geçer.

Şu ülkenin düştüğü duruma bakın. Çok üzülüyoruz. Ülkemiz hiç de hak etmediği kara günler geçiriyoruz. Zira şu an hiç birimiz bir gün daha sonrasından emin değiliz. Yarınlarımızı goremiyoruz.

Sayın Erdoğan ve krizlerin ortağı Bahçeli el ele verdiler, ülkeyi bilinmez bir karanlığa yanlışsız sürüklediler, sürüklüyorlar. Bu makus gidiş uçurumdan yuvarlanırcasına süratli gidiyor. Dört başka kente gittim. Her yerde tıpkı mutsuzluk, tıpkı ümitsizlik. Her yerde yarınlarla ilgili tasa. Sokakta yüzü gülen insan orta ki bulasın. Çarşıya pazara çıkan, o fiyat etiketlerini bakılırsan her insanın yüzü asılıyor. Gençler umudunu kaybetmiş. İmkan olsa yarınlarını öteki bir ülkede planlamak istiyorlar. Kimse yarın sabah neye uyanacağını bilmiyor. Sabahı bırakın 1 saat daha sonra memleketin başına ne iş geleceğini bilemiyoruz. İktidarın akıl dışı, bilim dışı uygulamaları yüzünden olanları görüyorsunuz değil mi? Saatler ortasında yoksullaşıyoruz. Televizyon ekranlarına baktınız mı? Saat başı yoksullaşıyoruz. Tek başına yetkiyi alan kişiyi sıkıntıyı bilmiyor. Sorun orada. Ben kendisiyle 13 sene çalışmış biri olarak cumhurbaşkanının bu ülkede kriz çıksın diye uğraşacağını sanmıyorum. O kadarını yapmaz. Bilmiyor. Bilmediğini de bilmiyor. Bildiğini sanıyor. Sorun da burada. Bilenlerle çalışmıyor. etrafındakiler liyakatlı bireyler değil. Mumla orta ki bulasın.