Akşener’den, Şanlı Divan daveti

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Akşener, eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın 17-25 Aralık süreciyle ilgili gündem olan açıklamalarına ait Yüve Divan davetinde bulunarak “Eğer bu arkadaşlar hatasız ise aklanıp geri dönerler. bu biçimde yargıda FETÖ adamları var diye problemleri var ise bugün o denli bir meseleleri yok” dedi.

‘BİR VİCDAN İSYANI OLABİLİR’

Fox TV2de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Önce Erdoğan Bayratar beyefendi birinci tapeler gündeme geldiğinde de NTV’ye bağlanıp açıklama yapmıştı. Şayet bir şey var ise Sayın Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yaptığını ve istifa gerekiyorsa Erdoğan’ın istifa etmesi gerektiğini söylemişti.

Bayraktar’ın bu açıklamaya kadar AKP’yi gagalayan kelamları vardı. Bir vicdan isyanı olabilir. Devrin “Hırsız” dediği nazaranvliler ile isminin bir anılmasını istemiyor ve nazaranvi berbata kullanmaktan kıymetlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Cemil Çiçek’in de Bayraktar’ın da kıymetli kelamları.

‘SAYIN ERDOĞAN’A YARARI OLUR’

Biz Meclis’te bir soruşturma komitesi tutup, çabucak Ulu Divan’a gönderilmesini sağlayabilirsek şayet, Türkiye bir türlü unutamadığı bu travmadan kurtulur. Şayet bu arkadaşlar hatasız ise aklanıp geri dönerler. bu biçimde yargıda FETÖ adamları var diye problemleri var ise bugün o denli bir sıkıntıları yok. Bu 4 kişinin Aziz Divan’a gönderilmesinde yarar. O periyot ortaya çıkan paralar, tapeler, o günkü gündem için söylüyorum. Bunlar unutulmaz. Bunun üzerine 5-10 maaşlı danışmanlar ortaya çıktığında Sayın Erdoğan’a yararı olur.”

‘TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ TIKAYAN ŞAHIS BEN OLMAYACAĞIM’

Ben 24 Haziran seçimlerini yaşayıp oradan ders çıkarıp, 31 Mart projesi üzerinde Sayın Kılıçdaroğlu ile bir sav ortaya koymuş bir siyasetçiyim. Sayın Erdoğan’la bir derdim yok, Sayın Kılıçdaroğlu’nun da düşmanı değil, fakat bu ucube sistem Türkiye’nin düşmanı. Bu sistem düşmanı, ötürüsıyla bu sistemin değişmesi lazım. Bizim iki alanlı bir sistemimiz var: 1- Cumhurbaşkanlığı’nı kazanmamız lazım parlamenter sistem için. Ben toz zerresi kadar kendim için plan yapmıyor, çalışmıyorum. Fakat Türkiye’nin önünü tıkayan şahıs ben olmayacağım. Egom, nefsim her neyse ismi kıymetli olmayacak. Bizim almamız gerekiyor, ona bağlı olarak da parlamenter sisteme geçiş takvimini bağlamamız gerekiyor. Sayın Kılıçdaroğlu ivedisi yok diyor isim bildirmekle ilgili. İttifakı ve unsurları söylüyor, katılıyorum… Niçin bizim adayımız bu kadar merak ediliyor? Cumhur İttifakı merak ediyor… Zira bizim adayımız 13. Cumhurbaşkanı olacak. Çok merak ediyorlarsa seçim sonucunı çabucak alsınlar biz de açıklayalım” sözlerini kullandı.

“Cumhur İttifakı 2 ana parti, 2 de yardımcı parti diyelim… Destici işin ortasında BBP fakat Vatan Partisi biz iktidarız diyen bir genel lidere sahip. 4 siyasi partinin oluşturduğu Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığını kazanamayacak.

‘TANIDIĞIM ÖMER ÇELİK BUNA CEVAZ VERMEZ’

(Fox muhabirinin AKP toplantısına girememesi) Ben Ömer Bey’in şahsının tercihine kalsa, benim tanıdığım Ömer Çelik, bunu yapmaz ve yaptırmaz. Temel problem şu; olmayacak dendiğinde buyruk demir. Akıl gitti, sağduyu gitti. Bayraktar sorununda söylemiş olduğimiz üzere, en çok zararın kendisine olduğu bir sistem bu. Benim şahidim Ömer Çelik, aklı, zekası, modernitesi asla bu biçimde bir şeye cevaz vermez. Lakin buyruk demiri kesmiş. Son derece yanlış bir yolda gidiliyor.”