Akşener’den mülteci açıklaması: Türkiye’yi hendek etmek basiretsizliktir

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Taliban’ın Afganistan’da yayılmasının akabinde başlayan göç dalgası Türkiye’yi de etkiliyor. Afgan göçmenlerin Pakistan, İran ve Türkiye’ye gelmesi Türkiye’nin göçmen siyasetini da bir daha gündeme getirdi. tıpkı vakitte ABD’nin “ABD İçin Çalışan Afganlar ve Ailelerine Yönelik Göçmen Kabul Programı”na ait açıklamaları da Türkiye’de siyaset arenasını ısıttı.

Ayrıyeten Bolu Belediyesi’nin de mültecilerin faturalarına artırım yapması da tartışılan farklı bir nokta oldu.

Kastamonu’da esnaf ziyaretleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Bolu Belediye’sinde alınan yabancılara yönelik su faturasına 10 kat artırım sonucu ile ilgili olarak ne düşündüğü sorusunu yanıtladı.

‘GÖÇ DALGASI BUNDAN daha sonra DA OLACAK’

Akşener, 2001’de Dışişleri Bakanlığı’nın talebi ile Avrupa Parlamentosu’nun göçmenlerin geçiş yeri olarak görülen Türkiye’yi hendek yapmak üzere getirdiği sonucu engellemeye gönderildiğini hatırlatarak, göç dalgasının yıllardır olduğunu bundan daha sonra da olacağını belirtti.

“Türkiye’deki göçmenlere düşmanlık yapmak yanlış fakat bu göç sıkıntısının Türkiye’yi hendek haline getirdiği Avrupa ile olan muahedeler sonucu de bir gerçek” diyen Akşener kelamlarına şöyleki devam etti:

“Benim yapmaya çalıştığım şey şudur, ayrışma noktalarını gol atalım diye bu kadar derinleştirirseniz Türkiye ziyan görür. Ben muhalefet partisi genel lideriyim duvardan duvara çarparım lakin bugün yanlışsız değil. Sığınmacıların Türkiye’ye hurra yapması yanlıştır.

‘TÜRKİYE’Yİ HENDEK ETMEK BASİRETSİZLİKTİR’

Avrupa’nın söylemiş olduğini yapıp Türkiye’yi hendek etmek epeyce büyük bir hainliktir, basiretsizliktir. Lakin o gelmiş sığınmacılara da düşmanlık etmek de yanlıştır. Ben iki yıl evvelce Sayın Erdoğan’a seslendim, sen gitmiyorsun gönder beni Beşer Esat ile ben konuşayım da Suriyeli sığınmacıları memleketlerine can güvenliği içerisinde gönderelim. Ne yaptılar? Kulaklarının üzerine yattılar.”