Akşener, vatandaşı dinledi

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Samsun’un Havza ilçesindeydi. Vatandaşların problemlerini dinleyen Akşener’e besicilik yaptığını söyleyen bir kişi “Mal bakıyoruz, satmaya yer yok. Ayçiçeği teslim ettik, fiyat açıklanmadı. Ben bıktım. Battık liderim. 1 çuval yem 200 lira. Bir kilo arpa, 2,5 milyar (2500 TL), bizim buğdayımız 2.300 lira. bu biçimde bir adalet bu biçimde bir kanun var mı Liderim? Şu anda hiç borcu olmayanın, bir, iki trilyon (milyon) lira borcu var” kelamlarıyla sitem etti.

‘EĞİTİM SİSTEMİMİZ DE TİCARETHANEYE DÖNÜŞMÜŞ’

Üç çocuğu olduğunu ve eğitim masraflarını karşılamakta zorlandığını belirten bir vatandaş ise şöyleki konuştu:

“Bir servis parası, 3 kilometre 300 lira olmuş. Ben işsizim. 35 yaşındayım yaştan dolayı almıyorlar. Hamallığa gidiyoruz, şuraya buraya gidiyoruz. Huzurumuz yok. Öğretmenler de oradan farklı bir set kitabı istiyor. Bir set kitabı en az 100 liradan başlıyor. Benim üç çocuğum var. Ders başı hesaplarsanız, 2 bin lirayı geçiyor. Eğitim sistemimiz de ticarethaneye dönmüş. Benim derdim şu an eğitim. Çocuklarımın hiç birinin geleceği yok. Örnek veriyorum, ek kaynak olarak gösteriyorlar bunu. Kaynak da, bu sınıfta 30 kişi var, 25 kişi yoksul 5’si güçlü. 5 tanesi alıyor, 25 tanesi bakıyor. bu biçimde MEB kitap dağıtmasın, kaynak kitabı dağıtsın.”

Bir diğer vatandaş da, “Geçen sene 2,5 milyara (2500 TL) aldığım gübreyi bu sene 5 milyara (5.000 TL) alıyoruz. Köylü artık alıyor veresiye, bu ay da satıyor veriyor veresiyeyi. bir daha tekrar. Nasıl geçinecek?” dedi.

‘BİZ PADİŞAH SEÇMEDİK, CUMHURBAŞKANI SEÇTİK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşlara verdiği kelamı tutmadığını kaydeden bir kişi ise “Biz padişah seçmedik. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ne Cumhurbaşkanı seçtik. Bize verdiği vaatleri, kelamları tutmadı. Bizi kurtar. Krediler büktü belimizi, büktü” diye konuştu.

Vatandaşla sohbet eden Akşener, meydanda toplanan vatandaşa da seslendi. Akşener, şunları söylemiş oldu:

“Esnafı seçme sebebim, esnafın müşterisi velinimetidir. Siyasetçi için de seçmen velinimet olmalıdır. Şayet, biz bunu birlikte, ki ben inanıyorum başaracağız… Önceliği sizin olduğu, sizin konuşulduğunuz, sizin sıkıntılarınızın tahlilleri üzerinden rekabet edilen bir Türkiye’yi, birlikte el ele ‘seçmen velinimettir’ diye inşa edeceğiz. Onun için yollardayım. Onun için bu yollarda yürümeye devam edeceğim.”

Akşener, Havza ilçesinin akabinde Vezirköprü’ye geçerek burada Barış Pınarı Harekatı Gazisi Sinan Bayırlı’yı ziyaret etti.