Akşener: Milleti değil beş müteahhidi tercih etti

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, toplumsal medya hesabında, “YoksulluklaMücadeleGünü” etiketiyle görüntülü bir paylaşım yaptı.

Akşener, paylaşımına, “İktidar, yoksullukla gayret etmeyi değil yoksulluğu yönetmeyi seçti. Bol maaşlı danışmanlarını, müteahhitlerini ve yandaşlarını milletimize tercih etti. Ancak kimsenin kuşkusu olmasın ki bu nizam değişecek. ÂLÂ Parti iktidarında Türkiye iyileşecek” notunu düştü.

Görüntüde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın farklı vakit içinderda söylemiş olduği, “Türkiye’ye çağ atlattık”, “Türkiye bir tırmanışta, adeta bir uçuşun içerisinde”, “Bu kardeşinize yetkiyi verin, daha sonrasında faizle nasıl uğraşılır bakılırsaceksiniz”, “Biz vazifeye geldik, üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Elinize dilinize dursun, şu anda bunlar 650 liraya çıktı” üzere kelamlarına yer verildi. Bu kelamların ortalarında ise vatandaşların, “İnternet yok, tablet de yok”, “Bir yıldır bir spor ayakkabı almak istiyorum, alamadım”, “Faiz ödeye ödeye dumanımız çıktı”, “950 lira kiram var ve ben devletten yalnızca 650 lira kredi alıyorum, burs bile değil” kelamları yer aldı.

Görüntüde Akşener, şunları söylemiş oldu:

“Bu iktidar, yoksullukla çaba etmeyi değil, yoksulluğu yönetmeyi seçti. Kendisi kapandığı sarayda sefa sürerken milletimizi içine hapsettiği açlığı, işsizliği ve çaresizliği yok saymayı tercih etti. Yani milletimizi değil bol maaşlı danışmanları, beş müteahhidi ve yandaşları tercih etti. Lakin kimsenin kuşkusu olmasın. Bu eğri nizam bu biçimde gitmeyecek. GÜZEL Parti iktidarında Türkiye güzelleşecek.”