Akşener Millet İttifakı’nı amaç alanlara seslendi: Teneşire yatırıldım

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

“Aranızda olmaktan büyük bir heyecan duyduğumu söz etmek isterim zira epey hoş bir tesisin açılışına şahitlik etmek üzere buradayız. Sayın Lider (Ekrem İmamoğlu) konuşurken 3 çıktısı olduğunu düşündüm bu tesisin. Birincisi 2017’de temelinin atıldığını ve merhum Kadir Topbaş’tan başlayarak emeği geçen herkese teşekkür ettiniz biz de teşekkür ediyoruz.

Bu ne biliyor musunuz? Bu hizmetin devamlılığı, sürdürülebilirliğine bir örnek. Siz konuşurken aklıma İstanbul seçimleri geldi. halbuki argüman edilen siz bunları tekmeyle yıkmanız lazımdı. Ancak demek ki seçim hizmet üzerinden, rekabete dayanarak yapıldığında ve milletimizin tercihine hürmet duyulduğunda hiç bir şey tekmelenmiyormuş tam bilakis yapıldığı takdirde o gerçek işlerin devamı için hiç bir ruhsal sorun hissetmede hakkı teslim ederek yol yürünebiliyormuş.

Bu hayli değerli bir örnek. Bunu niçin altını çize çize söylemiş oldum? Artık de Millet İttifakı’nın bugün prestijiyle iki siyasi partisinin genel lideri olarak buradayız. 24 Haziran’a nazaran 4 siyasi partinin iki genel lideri olarak buradayız inşallah daha da genişler Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken emsal argümanlar, iftiralar, karalamalarla karşı karşıya kalacağız bugünden itibaren kalıyoruz yani benden başlandı aslına bakarsan iyisi ile teneşire yatırıldım.

Şu tesisi yüzde 20 ile alıp yüzde 100’ünü tamamlayıp açılışını yapmak bütün kelamlardan etkili. Birinci çıktısı bu.

İkinci çıktısı yeşil tahlil dediğimiz kararlılık. İstanbul üzere dünyanın en büyük kentlerinden birinde bu yeşil tahlil üzerinden hem çöp probleminin kıymetli bir kısmını halledeceğiniz hem oradan elektrik üreteceğiniz öteki bir manası var bu tesisin ve bu adımlar devam edecek.

Üçüncü çıktısı da o da benim uzmanlık alanım ben tarihçiyim… Hem Türk tarihi Türk medeniyetinin tıpkı vakitte dinimizin en büyük özelliği az tüketmek üzerinedir. Dinimiz der ki ‘Çok yeme kalbin sonucur.’ Anahtar söz ‘yeteri kadar.’ Konutlarımıza bakın yeteri kadar.”