Akıncı TİHA envantere giriyor! Erdoğan’dan kıymetli açıklamalar

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

“Bugün sizlerle AKINCI’nın teslimatı vesilesiyle bir ortada bulunuyoruz. Ağustos bizim tarihimizde bununla birlikte zaferler günüdür. Çok değil bundan 10 yıl evvel bize bu araçları parasıyla bile satmayan, bakımlarını yaptırmak istediğmizde ‘bugün git yarın gel’ diyenler vardı. Bugün Türk SİHA’larını ve onların açtıkları çığrı konuşuyorlar.

Bu muvaffakiyetlerin arkasında yapamayız beceremeyiz diyen mandacı zihniyetlere inat en düzgününü biz yaparız diyen inanmış yiğitle var. Taarruzi insansız hava aracımız Akıncı ile birlikte Türkiye bu teknolojide dünyanın en ileri 3 ülkesinden biri olmuştur. Bu muvaffakiyetin mimarları olan Bayraktar ailesini, başta baba Bayraktar Özdemir beyefendisi, eşini ve evlatılarını, BAYKAR’ın fedakar çalışanlarını, AKINCI’nın üretim kademesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Son yüz yılda 2 büyük savaş yaşayan dünyamız istikrar ve sisteme kavuşmak şöyleki dursun, daha çetin sınamalarla karşı karşıya kaldı. Dünyanın çeşitli yerlerindeki toplumsal düzensizlikler giderek derinleşiyor.

Afganistan’da anneler çocuklarını dikenli tellerin gerisindeki yabancı askerlere teslim etmek zorunda kalıyorsa, vicdanlar buna nasıl sessiz kalabilir. Suriye’nin yerle bir olan kentlerinde anne babalar enkaz yığınlarında evlatlarının cansız vücudunu ararken, dünyanın geri kalanı kendi evlatlarının geleceğine nasıl bakabilir?

Türk askerinin adım attığı her toprak, Türk bayraklı İHA ve SİHA’ların havalandığı her sema huzur buluyor. Hayatları boyunca daima karşısındakinden bir şeyler çalmanın, daima kendine çalışmanın kaygısında olanlar elbette bu tabloyu güzel karşılamıyor. Çeşitli vakit içinderda PKK’yı, FETÖ’yü DEAŞ’ı YPG’yi öne sürüp ülkemizi badirelerin ortasında daima bu strateji vardır.

Hem alanda, hem masada tüm bu oyunların üstesinden geldik. Türkiye’nin geçtiğimiz 19 yılda elde ettiği sonuç 84 milyon vatandaşımızın tamamının ortak başarısıdır”