AK Partili Yavuz: O gün nitekim İstanbul’da bir şeyler oldu

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 2019 lokal seçimleri devrinde yaptığı “‘hiç bir şey olmasa bile bir şey olmuştur’ kelamını niye söylemiş olduniz, neyi tabir etmek istediniz?” sorusuna, “Aslında benim bu biçimde bir kelamım yok. Ben de kullanmaya başladım güya benimmiş üzere. O gün nitekim İstanbul’da bir şeyler oldu. hiç bir şey olmadıysa şayet 28 bin oy nasıl oldu da 13 bin sayısına indi? Demek ki bir şeyler oldu” diyerek cevap verdi.

‘İSTANBUL SEÇİMİNİ YENİLETMEK İSTİYORUZ SANDILAR’

TVNET’te yayınlanan programa konuk olan Yavuz, o günlerde anlaşılmadıklarını belirterek sebebinin de “İstanbul seçimini yeniletmek istiyoruz sandılar” diyerek deklare etti.

Yavuz hususa ait açıklamasının devamında, “Bize atfedilen kelamın birebiri değil, ziyanı da yok. O gün de söylemiş oldum, ‘İstanbul’da bir şeyler oldu’ kelamı bana ilişkin. Ne oldu? Çok şey söyleyebilirim ben size, ben o tarihlerde saatlerce süren program ve basın açıklamalarımız oldu. O periyotta bana hiç kimse bunların dataları nelerdir diye sormadı. ‘Soran olursa, bütün dokümanları paylaşmaya hazırım’ dedim. Ben evrakı olmayan hiç bir şeyi ileri sürmedim. ‘Delil isteyene vermeye hazırım’ dedim, ancak hiç bir Allah’ın kulu gelmedi. Çok şey oldu. O günlerde anlaşılmamızın sebebi ‘İstanbul seçimlerini yeniletmek istiyoruz’ sanılması.” diye konuştu.

O gün yaşananlarla ilgili cürüm duyurusunda bulunduklarını vurgulayan Yavuz, “Türkiye’de taşları yerinden oynattılar. Anayasa Mahkemesi Anayasa’ya karşıt davrandı.” dedi.