AK Partili Çamlı’dan CHP’ye: İngiliz at otomobiline beygir olan insanların torunları

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
AK Partili Ahmet Hamdi Çamlı, Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan Sümen Altı programında CHP’ye ağır ithamlarda bulundu. Çamlı, CHP’nin 1950 yılına kadar ülkeyi silahla yönettiğini sav ederek, “İngiliz at otomobiline beygir olan insanların torunları bunlar” dedi.

”KENDİNİ BEĞENMEDİĞİN O HUYUNDA BİLE CHP’NİN PARMAĞI VAR”

Programda CHP’lilere yönelik konuşan Çamlı, CHP’nin 1950 yılına kadar ülkeyi silahla yönettiğini tez etti.

Hakarete varan kelamlar sarf eden Çamlı, ”Sen bana desen ki ağabey ‘Ben, bu huyumu beğenmiyorum’ vallahi, billahi, tallahi o senin kendini beğenmediğin, kendine ilişkin o huyunda bile CHP’nin parmağı var. Zira bunlar, milletin ahlakını bozdular. İngiliz at otomobiline beygir olan insanların torunları bunlar. Bunlar konuşulmuyor” tabirlerini kullandı.

Çamlı şunları kaydetti:

“100 yıldır diyorum, hala ‘Yok’ diyorlar. Hala daha iktidardalar. Yani iktidarda tesirleri var. Bir fikirden, zihniyetten bahsediyoruz. 1950 yılına kadar CHP silahla yönetti bu ülkeyi. 1950’den daha sonra millet bir tokat vurdu bunlara. Kuruluştan aşikâr o 50 yıl devletin içine onlar sızmış. Bütün bürokrasi onların elinde. Siyasette bir Cumhurbaşkanı var, bakanlar var, milletvekilleri var. Bu makus gidişatta CHP’nin de parmağı var. Ne demek, kesin yahu! Sen bana desen ki ağabey ‘Ben, bu huyumu beğenmiyorum’ vallahi, billahi, tallahi o senin kendini beğenmediğin, kendi ne ilişkin o huyunda bile CHP’nin parmağı var. Zira bunlar, milletin ahlakını bozdular. İngiliz at otomobiline beygir olan insanların torunları bunlar. Bunlar konuşulmuyor.”