Ahmet Davutoğlu, uyuşturucuyla çaba ile ilgili iktidarı eleştirdi

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, ‘Anneler Konuşuyor Uyuşturucu ile Uğraş Çalıştayı 1’ temalı çalıştayında konuşuyor.

Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu biçimde:

”Uyuşturucu satıcılarının kökenindeki tacirlere ulaşmadıkça bu emniyet sorunu çözülmüş olmaz. Bu global bir meseledir. İster kimyasal unsur olsun, ister öteki bir husus olsun; üretim kademesinde engelleyemediğiniz sorunun tüketim basamağında engellenmesi mümkün olamaz. Suyun kaynağına ulaşmamız gerekir. Üretimini engelleyemiyorsan transferini engelleyeceksin.

Türkiye ile ilgili memleketler arası yayınları inceliyoruz. Maalesef Türkiye, Latin Amerika üzere anılıyor. Narko devlet olarak anılmamalı.

İktidarın cürüm örgütü başkanı olarak belirtilen bir kişi bu ülke ile ilgili biroldukça şey söyleyebilmesinin önünü kesecek bir datanın olmaması epeyce acı. Her kiminle ilgili argüman var ise sonuna kadar üzerine gitmek lazım.

Uçak içerisinde uyuşturucu yakalanmışsa bununla ilgili birilerinin hesap vermesi lazım. Türkiye, uyuşturucu ile anılan bir ülke olmamalı.

İktidar tekrar nasip olursa, Türkiye’nin ismini bu çeşit hatalarla anılmasına müsaade vermeyeceğiz. Tek tek uğraş edeceğiz. Altyapının uyuşturucunun altyapısını yok etmemiz gerekir. Engelleyici önlemler olarak metruk binalarsa metruk binalar yok edilmeli. Son adım emniyete düşüyor. Narkotik hatalar rehabilite gerektiren hatalardır.”