Yeni Windows 11 Özellikleri Farklı Paketler Halinde Sunulabilir

ItalioBrot

Global Mod
Global Mod
Microsoft, bir müddetdir hem Windows 10 tıpkı vakitte Windows 11 için “Windows Tecrübe Paketi (Windows Experience Pack)” üzerinde çalışmalar yapıyor. Şirket artık ise Windows Tecrübe paketlerine ek olarak “Çevrimiçi Hizmet Tecrübesi Paketleri (Online Service Experience Packs)” ismi verilen diğer bir güncelleme dağıtım sistemini denemeye başladı.

Windows Tecrübe Paketleri üzere, Çevrimiçi Tecrübe Paketleri de Windows 11 kullanıcılarının yeni bir işletim sürümü indirmelerine gerek kalmadan yeni özellikler sunmanın yeni bir yolu olacak. Microsoft, Windows Insider’lar için Çevrimiçi Hizmet Tecrübesi Paketi’nin birinci sürümünü Dev kanalında yayınladı ve görünüşe nazaran bu özellik Tecrübe Paketi ile benzeri biçimde çalışıyor.

Kısa vakit evvel yayınlanan Windows 11 Build 22489, Microsoft hesabınızı yönetmek için yeni bir sayfayla birlikte geliyor. Windows 11’in “Microsoft hesabınız” Ayarlarında aktif abonelikleriniz, uygulamalarınız, hizmetleriniz ve hesabın başka detaylarıyla ilgili ayrıntıları artık görüntüleyebiliyorsunuz.

Yazılım devi, test uzmanlarından gelen geri bildirimlere dayanarak Çevrimiçi Hizmet Tecrübe Paketleri aracılığıyla Windows Ayarları kısmını uygunlaştırmayı planlıyor. bu biçimdelikle büyük Windows güncellemeleri yapmadan işletim sisteminde birtakım değişimler yapılabilecek.

Şayet Geliştirici Kanalındaysanız “Online Service Experience Pack – Windows.Settings.Account” başlıklı yeni bir güncelleme nazaranbilirsiniz. Bu özel güncelleme, şimdilik sırf Ayarlar uygulamasındaki “Microsoft Hesabı” sayfasında değişiklik yapacak.

tıpkı vakitte gelecekte Belge Gezgini, Başlat Menüsü ve bakılırsav Çubuğu üzere sayısız alanda iyileştirmeler nazaranbiliriz ve bunun için sırf Özellik Tecrübesi Paketleri kullanılabilir.