Windows’da Android Uygulamalarını Kullanmak İçin Geri Sayım Başladı!

Futurist

New member
Microsoft, Android uygulamalarını Windows 11’e getirmeye adım adım yaklaşıyor. Geçtiğimiz gün yayınlanan bir Microsoft blog yazısına bakılırsa, Windows Insiders programına üye olan birtakım kullanıcılar, Android uygulamalarını Windows altında çalıştırmayı deneme imkanına artık sahipler.

Microsoft Haziran ayında, Android uygulamalarının Windows 11’e geleceğini ve Microsoft Store’dan yüklenebileceğini duyurmuştu. Lakin Windows 11 bu ayın başlarında birfazlaca kullanıcı için fiyatsız bir yükseltme olarak piyasaya sürüldüğünde, Android uygulamaları çabucak hemen kullanılır durumda değildi.

Beta kanalında Android uygulamalarını indirmek ve kullanmak isteyen şahısların evvela karşılaması gereken birkaç ihtiyaç bulunuyor. Bilgisayarınızın Windows 11 olması ve Microsoft donanım ihtiyaçlarını ve başka adımları karşılaması gerekiyor. Ayrıyeten, uygulamaların dağıtımında aracı olan Amazon Appstore’a erişmek için ayrıyeten bir Amazon hesabının bulunması gerekli.

• Windows 11: Sık Sorulan Sorular…
Microsoft, Windows Insider’ların test etmesi için Amazon ile paydaşlık kurduğunu ve şu anda 50 uygulamanın denenebildiğini söylüyor. Belli Android uygulamalarında meseleler olduğu kabul ediliyor lakin Beta kullanıcıları tecrübeleriyle ilgili geri bildirimlerin beklendiğini ve bu meselelerin da adım adım düzeltileceği belirtiliyor.