Windows 11’in En Çok Şikayet Alan İstikametleri Aşikâr Oldu!

Futurist

New member
Şurası bir gerçek ki, rastgele bir büyük yükseltme, bilhassa de Microsoft’un Windows 11 üzere tüm bir işletim sistemi kadar büyük bir yükseltme sonunda birtakım meselelerin çıkması, kaçınılmaz. Herkesi keyifli etmek mümkün olmadığına bakılırsa, bunun olması da çok olağan. Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Geri Bildirim Merkezi’nde insanların Windows 11’de görmek istediği ve şikayet ettiği şeyleri listeledi. Bunlar özetle şöyle:

1. nazaranv çubuğunu üst ya da yanlara taşıma imkanı olmaması.
  2. nazaranv Çubuğundaki nazaranv Yöneticisi simgesi için sağ tuş yeteneği olmaması.
  3. Başlat Menüsü için, işaretlenmiş uygulamaları gruplama imkanı olmaması
  4. nazaranv Çubuğundaki uygulama simgelerinin üzerine bir evrak sürüklendiğinde ilgili uygulamanın açılmaması.
  5. nazaranv Çubuğunda, Windows 10’da olduğu üzere küçük simgelerin kullanılamaması.
  6. TMP zorunluluğunun Windows 11 kurulumunu engellemesi.
  7. Başlat Menüsündeki “Öneriler” kısmının kapatılamaması.

8. Widget’larda Haberlerin kapatılamaması.
Genel olarak baktığımızda şikayetler vazife Çubuğu ve Başlat Menüsü ekseninde ağırlaşıyor. Bunların yanında, performanstan yakınanların sayısının da pek fazla olduğu görülüyor.

Bir Reddit kullanıcısı olan BrokenDynamov’un şu gönderisi, aslında bu genel izlenimi en güzel biçimde özetliyor: “Windows 10’dan Windows 11’e geçtiğimde çok heyecanlıydım, çünkü fazlaca daha hoş görünen bir arabirime sahipti. Lakin bir ay kadar kullandıktan daha sonra aslında Windows 10’un kararlı yapısının ne kadar değerli olduğunu ve buna ne kadar alışmış olduğumu fark ettim. nazaranv çubuğunda sürükle bırak özelliğinin olmaması da rahatsız ediyor. Genel olarak baktığımda da tüm animasyonları vs. kapatsam bile performansta besbelli bir düşüklük görüyorum ve bundan hiç şad değilim.”

özetlemek gerekirsesı Windows 11’de insanları mutsuz eden meseleler yahut eksiklikler hala giderilmiş değil. Şu anda Windows 11 kullanım oranlarında bir artış kelam konusu olsa da, bası kullanıcıların Windows 10’a geri dönmeyi seçtiği de açıkça ortada. Bakalım önümüzdeki haftalarda, karşımıza nasıl bir kullanım oranı tablosuz çıkacak…