‘Umut Tohumları’ aktifliği kapsamında ağaç dikildi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
‘Umut Tohumları’ aktifliği kapsamında ağaç dikildi
Gülnar İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim, Akkuyu Nükleer A.Ş. Bağlantı Yöneticisi Kiyra Staples, Akkuyu Nükleer A.Ş. Bölge Bağlantı Kısmı Eksperi Eyüp Lütfi Sarıcı, Büyükeceli İlkokulu Müdürü Serhat Özgür Öztürk ile öğretmen ve öğrencilerin katıldığı merasimde, okul bahçesine 6 adet avokado ağacı dikildi. Avokadolar, her mevsim yeşil kalabilmeleri ve bölgenin iklim şartlarına uygun olmaları niçiniyle tercih edildi. Okul bahçesine, bakımı çocuklara emanet edilecek toplam 40 farklı meyve ağacının dikilmesi planlanıyor.

Merasimde konuşan Gülnar İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim, bu aktifliğin Akkuyu Nükleer A.Ş. ile iş birliği halinde gerçekleştirildiğini belirterek şu sözleri kullandı: “Biliyorsunuz şu anda dünyanın sorunu iklim değişikliği ve kuraklık. Bu problemler maalesef ülkemizin genelini ve ilçemizi de etkiliyor. Biz Gülnar ve Büyükeceli olarak kuraklıktan etkilenen bir bölgeyiz. Maalesef uzun vakittir yağmur yağmıyor. Bunun farklı sebepleri var lakin bu tesirleri bilakis çevirebilmek için tüm dünyada yaşayan insanların ve ülkelerin üzerine düşen bakılırsavler de var. Bu sıkıntılarla gayret etmek için ferdi olarak hepimiz uğraş göstermek zorundayız. Burada kendi ismimize bir katkıda bulunmak ve çocuklarda çevreyi muhafazanın kıymetine dair farkındalık yaratmak ismine bir meyve ağacı bahçesi yapıyoruz. Bunda alışılmış okul müdürümüz Serhat Bey’in, ortaokul müdürümüz Erdinç Bey’in ve bir daha okul idarecimiz Salih Karaca’nın emekleri var. Onlara ayrıyeten teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle bu projede yer alan Akkuyu yetkililerine de teşekkür ediyoruz. İnşallah kısa müddette bu alan yemyeşil bir bahçeye dönüşecek” dedi.

Büyükeceli İlkokulu Müdürü Serhat Özgür Öztürk de konuşmasında, “Bugün burada çiçek tohumu ekimi ve fidan dikimi için bulunuyoruz. ‘Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda’ parolasıyla bugün hoş bir aktifliğe imza atıyoruz. Burada emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Aktifliğe katılan Akkuyu Nükleer A.Ş. Bölge Bağlantı Kısmı Eksperi Eyüp Lütfi Sarıcı ise “Akkuyu Nükleer A.Ş. olarak, Büyükeceli’de inşa ettiğimiz etraf dostu, geleceğin pak yeşil güç kaynağı olan nükleer güç santrali ile tabiatın korunmasına katkıda bulunacağız. Bu aktiflikle yalnızca bir bahçe yapmıyoruz; beraberinde burada yaşayacak olan genç jenerasyon için sürdürülebilir bir geleceğin de adımını atmış oluyoruz. 10 yıllar uzunluğu pak ve emniyetli güç üretecek nükleer güç santrali ile Büyükeceli’de yaşanabilir bir tabiata “Merhaba” diyoruz. Tabiata hayat veren ve çevreyi koruyan sizleri tebrik ediyorum. Derslerinizde ve gelecek hayatınızda muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır