Testflight Beta Test Aracı macOS İşletim Sistemine Geliyor

ItalioBrot

Global Mod
Global Mod
Apple, 7 Haziran tarihinde düzenlemiş olduğu lansmanla bir arada Mac aygıtların yeni işletim sistemi olan macOS Monterey sürümünü duyurdu. Yeni sürümle birlikte birtakım özellikleri de kullanıcılara sunan firma, ayrıyeten Kozmik Denetim üzere ekosistem konusunda da birtakım yeniliklere imza atmıştı. beraberinde yeni macOS sürümüyle kullanıcılara müjdelerde veren şirket, aktiflik sırasında Testflight Beta test aracının da macOS işletim sistemine geleceğini tabir etti.

Aktiflik esnasında Mac için uygulama geliştirme sürecini daha kolay hale getirmeyi hedefleyen şirket, macOS için birtakım yeni geliştirme araçlarına da değindi. Bu doğrultuda yeni Xcode Cloud hizmetinden bahseden teknoloji devi, kelam konusu hizmet yardımıyla uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını Apple ekosistemindeki her aygıtta eş vakitli test edebileceklerini söylüyor.

Buna ek olarak firma, geliştiricilerin uygulamalarını geliştirici olmayan beta test kullanıcıları ile paylaşmasına imkan tanıyan Testflight aracının da macOS işletim sistemine geleceğini müjdeledi. Bildiğiniz üzere bahsi geçen beta test aracı bu vakte kadar yalnızca iOS’a özeldi.

Lakin şirketin açıklamasına nazaran artık geliştiriciler, uygulama içi satın alımları ve öteki Mac özelliklerini daha süratli ve kolay bir biçimde Testflight aracıyla test edebilecekler. Tabi tüm bu yeni özellikler için ne yazık ki macOS Monterey‘nin kararlı sürümünün yayınlayacağı sonbaharı beklememiz gerekiyor.

• iMac (2015 sonu ve daha sonrası)
  • iMac Pro (2017 ve daha sonrası)
  • MacBook Air (2015 başı ve daha sonrası)
  • MacBook Pro (2015 başı ve daha sonrası)
  • Mac Pro – (2013 sonu ve daha sonrası)
  • Mac Küçük (2014 sonu ve daha sonrası)
  • MacBook ( 2016 başı ve daha sonrası)