Samsung, Windows 7 ve macOS Kullananlara Artık DeX Takviyesi Vermeyecek!

Futurist

New member
DeX, hiç kuşkusuz Samsung’un şimdiye kadar sunduğu en güzel üretkenlik yazılımlarından biri. Büyük bir ekrana (monitör yahut TV) kablolu ya da kablosuz olarak bağlandığında, akıllı telefonunuzu yahut tabletinizi, masaüstü gibisi bir kullanıcı arayüzünde kullanmanızı sağlayan Samsung DeX, macOS yahut Windows çalıştıran bir bilgisayarda bile çalışıyor.

Bilgisayarınızda tertipli olarak DeX kullanıyorsanız, ne yazık ki sizin için makûs bir haberimiz var. Samsung, gelecek yıldan itibaren macOS ve Windows 7 (veya daha eski bir işletim sistemi) çalıştıran bilgisayarlarda DeX’i desteklemeyi bırakacağını duyurdu.

Samsung DeX’i macOS üzerinde çalıştıran kullanıcılar, şimdiden bu hususta bildirimler almaya başladı bile. Güney Koreli firma ayrıyeten, DeX ile ilgili web sayfasını “Mac/Windows 7 işletim sistemleri için DeX hizmeti Ocak 2022’den itibaren sonlandırılacaktır. Daha fazla soru yahut yardım için lütfen Samsung Members aracılığıyla bizimle bağlantıya geçin” biçiminde güncelledi.

Bilgisayarlarında halihazırda DeX yüklü olan kullanıcılar kullanmaya devam edebilecek, lakin şirket artık güncelleme sunmayacak ve takviye vermeyecek.

Windows 7 kullanıcıları, bilgisayarlarını Windows 10’a yahut yakın vakitte piyasaya sürülen Windows 11 işletim sistemine yükselterek bu sorunun üstesinden gelebilir. macOS kullanıcıları ise, artık bilgisayarlarına DeX yazılımını indiremeyecek. Samsung, daha evvel de Linux için DeX’in bir beta sürümünü yayınlamıştı, lakin kararlı bir sürüm yayınlamadan bu proje de iptal edilmişti.