Rekabet Konseyi’nden beş şirketin devralma sürecine onay

PembePembe

New member
Rekabet Kurumu internet sitesinde yayımlanan son konsey kararlarına göre, AdColony Holding AŞ’nin tek denetiminin, Digital Turbine Inc’in tamamına sahip olduğu iştiraki Digital Turbine Media Inc. tarafınca devralınması sürecine müsaade verildi.

Orange SA tarafınca tek denetim edilen Orange Concessions SASU’nun ortak denetiminin, Caisse des Dépôts et Consignations ve Électricité de France SA tarafınca devralınması süreci onaylandı.

Çeşitli lisanssız elektrik üretim santrallerinin (Motus Şirketler Grubu-Demges Elektrik Üretim Anonim Şirketi-Besni Şirketler Grubu) Ak Portföy İdare AŞ – JEC Yenilenebilir Güç Özel Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu aracılığıyla Japan Energy Capital 1 LP tarafınca devralınması sürecine müsaade verildi.

Lonza Group AG’nin Lonza Özel Bileşenler iş kolunun ortak denetiminin Bain Capital Investors L.L.C. ve Cinven Capital Management (VII) General Partner Limited tarafınca yönetilen fonlar tarafınca devralınması süreci uygun bulundu.

Halihazırda Magal Engineering Ltd. ve Cavo Otomotiv Ticaret ve Sanayi AŞ tarafınca ortak denetim edilen Magal Cavo Otomotiv Sanayi Ticaret ve Servis AŞ’nin tek denetiminin Cavo Otomotiv Ticaret ve Sanayi AŞ tarafınca devralınması süreci onaylandı.

Bupa Acıbadem Sigorta AŞ ile HDI Sigorta AŞ içinde akdedilen Sıhhat Sigortalarında Uygulanacak İşbirliği Modeline Ait Çerçeve Kontrat ve ekleri olan Kotpar Reasürans Kontratı ile Kapalı Koasürans Sözleşmesi’ne ve eklerine 31 Aralık 2030’a kadar ferdi muafiyet tanındı.

THY Frequent Flyer Programı MilesSmiles Kredi Kartı İşbirliği Sözleşmesi’ne 4054 sayılı Kanun’un 5. unsuru kapsamında yürürlüğe girdiği tarihten başlayarak 5 yıl mühletle ferdi muafiyet verildi.

Palm City Alışveriş Merkezi’nin Yenişehir Alışveriş Merkezi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafınca devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığı kararlaştırıldı.